HOKEJ NA LODZIE. Brawo! Zrobili to wreszcie!

01 marca 2018 Autor: png
Dziś górą była Unia, a już jutro kolejna ćwierćfinałowa bitwa między Unią i Comarch Cracovią. Fot. Szymon Chabior

Dziś górą była Unia, a już jutro kolejna ćwierćfinałowa bitwa między Unią i Comarch Cracovią. Fot. Szymon Chabior

Za nami trzecia odsłona ćwierćfinałowej rywalizacji w fazie play-off. Po dwóch wygranych na swoim terenie do Oświęcimia zjechał urzędujący mistrz Polski, czyli Comarch Cracovia. Kibice Unii liczyli na zwycięstwo swoich pupili, którzy zapowiadali walkę o każdy centymetr lodowiska. Tak też było dziś na oświęcimskiej tafli.

Podopieczni Jirzego Sejby wreszcie rzucili „Pasy” na kolana. W pierwszej tercji wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. Gospodarze potrzebowali niespełna 3 minut, aby objąć dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Jan Danecek, a zaledwie 11 sekund później Jakub Saur pokonali Michaela Łubę. Wynik 2:0 utrzymał się już do końca tej odsłony.

Po bezbramkowych drugich 20 minutach, „Pasy” ruszyły do ataków na początku ostatniej tercji. Szybko za sprawą Krystiana Dziubińskiego złapali kontakt. Po zagraniu Petera Sinagla zza bramki, „Fikiego” pokonał wychowanek Podhala. To było jednak wszystko na co tego dnia stać było mistrzów Polski. W końcówce Unia posłała rywala „na deski”. Bohaterem spotkania był Sebastian Kowalówka, który bardzo skutecznie przypomniał się Rudolfowi Rohackowi.

- Zagraliśmy mądry i zdyscyplinowany hokej. Graliśmy konsekwentnie, ale to już historia. Od teraz liczy się tylko czwarty mecz w Oświęcimiu – powiedział trener Unii, Jirzi Sejba.

Dzisiaj kolejne spotkania ćwierćfinałów play-off. Niespodzianek na swoim lodzie w meczach z wyżej notowanymi rywalami będą szukały zespoły z Bytomia, Opola, Jastrzębia i Oświęcimia. Z jakim skutkiem? Dowiemy się w jutrzejszy wieczór. Zapewne poznamy też pierwszych półfinalistów. Czwarta konfrontacja oświęcimsko-krakowska rozpocznie się w hali Unii podobnie jak wczorajsza, czyli o godz. 18.

W pozostałych dzisiejszych meczach:
TMH Polonia Bytom - GKS Tychy 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:0 po rzutach karnych (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
PGE Orlik Opole - Tauron KH GKS Katowice 2:8 (0:1, 2:4, 0:3)

UNIA Oświęcim - COMARCH CRACOVIA 4:1 (2:0, 0:2, 2:1)
Bramki: 1:0 Danecek (Gabryś) 2.39, 2:0 Saur (Kowalówka, Haas) 2.50, 2:1 Dziubiński (Sinagl, Kapica) 41.19, 3:1 Danecek (Rufer, Gębczyk) 50.37, 4:1 Kowalówka (Gębczyk) 55.43. Sędziowali: Przemysław Kępa, Tomasz Radzik (główni), Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi). Kary: 16 i 16. Widzów: 1500. Stan rywalizacji play off: 2:1 dla Comarch Cracovii.
UNIA: Fikrt - Bezuska, Saur, S. Kowalówka, Rufer, Haas - Gabryś, Maciejewski, O. Kasperlik, Tabacek, M. Kasperlik - Vosatko, Gębczyk, Paszek, Danecek, Malicki oraz Wojtarowicz, Piotrowicz. Trener: Jirzi Sejba.
CRACOVIA: Łuba - Chaloupka, Szurowski, Kalus, Worobjow, Sykora - Kolesnikovs, Rompkowski, Drzewiecki, T. Da Costa, Urbanowicz - Wajda, Kruczek, Kapica, Dziubiński, Sinagl - Dąbkowski, Noworyta, Słaboń, Sztwiertnia, Paczkowski. Trener: Rudolf Rohacek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy