HOKEJ NA LODZIE. Clarke Saunders z czystym kontem

29 listopada 2020 Autor: png
Oświęcimianie w efektownym stylu pokonali beniaminka z Sanoka i już czekają na piątkowe   starcie na własnym lodzie z liderem z Jastrzębia. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie w efektownym stylu pokonali beniaminka z Sanoka i już czekają na piątkowe starcie na własnym lodzie z liderem z Jastrzębia. Fot. Szymon Chabior

Ciarko STS Sanok był dzisiejszym rywalem hokeistów Re-Plast Unii. Dla amerykańskiego trenera, Kevina Constantine był to drugi mecz w roli trenera biało-niebieskich i pierwszy w którym poprowadził zespół w oświęcimskiej hali lodowej.

Re-Plast Unia zanotowała zarazem pierwsze zwycięstwo pod wodzą Amerykanina. Spotkanie mogło się podobać, bowiem beniaminek z Sanoka nie zamierzał się wyłącznie bronić.

Jedni i drudzy stworzyli bramkowe okazje do otwarcia wyniku, ale ta sztuka udała się oświęcimianom. W 16 minucie Łukasz Krzemień zaskoczył dobrze grającego w bramce Patrika Spesnego.

Podczas gry w liczebnej przewadze biało-niebiescy na początku drugiej tercji podwyższyli na 2:0. Luka Kalan idealnie przymierzył w "okienko" z okolic bulika. Po soczystym uderzeniu z "niebieskiej" Patrika Luzy w 30 minucie zrobiło się już 3:0.

W tym momencie szanse sanoczan na korzystny wynik w Oświęcimiu stały się tylko iluzoryczne. Swobodnie grający wicemistrzowie Polski w ostatniej partii dorzucili jeszcze jednego gola. Końcowy rezultat ustalił Aleksiej Trandin.

Kolejnym rywalem biało-niebieskich będzie nowy lider rozgrywek, czyli JKH GKS Jastrzębie. Dziś podopieczni Roberta Kalabera rozbili w Tychach mistrzów Polski. To wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadające się spotkanie w najbliższy piątek w Oświęcimiu.

W pozostałych meczach XXI kolejki PHL:
GKS Katowice - Stoczniowiec Gdańsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)
Tauron Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Comarch Cracovia - KH Energa Toruń 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - CIARKO STS Sanok 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Krzemień (Bezuska) 15.10, 2:0 Kalan (Luza) 22.36, 3:0 Luza (Da Costa, Garszyn) 29.16, 4:0 Trandin (Oriechin, M. Noworyta) 52.26. Sędziowali: Przemysław Gabryszak i Daniel Lipiński (jako główni). Kary: 33 (w tym kara meczu dla Siemiona Garszyna) i 8. Mecz bez widzów.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Luza, Kowalówka, Kalan, Koblar - Bezuska, Glenn, Sherbatov, Trandin, Malicki - M. Noworyta, P. Noworyta, Garszyn, Da Costa, Oriechin - Piotrowicz, Krzemień, Przygodzki oraz Prusak. Trener: Kevin Constantine.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy