HOKEJ NA LODZIE. Coś się zacięło. Prawo serii?

26 stycznia 2018 Autor: png
Kolejnym rywalem oświęcimian będzie w niedzielę Anteo Naprzód Janów. Fot. (png)

Oświęcimianie ponieśli trzecią porażkę z rzędu, a wcześniej wygrali sześć kolejnych gier. Czyżby zatem obowiązywało prawo serii? Oby ta ostatnia została szybko przerwana. Już za dwa dni biało-niebiescy będą podejmowali zespół z Janowa i nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza jak przekonująca wygrana gospodarzy.

Dzisiejszy pojedynek rozpoczął się po myśli podopiecznych Jirziego Sejby. Trzecia kolejna odsiadka zawodnika z Jastrzębia została wreszcie wykorzystana. Uderzenie Jakuba Saura z "niebieskiej" skutecznie poprawił Sebastian Kowalówka. Ekipa Roberta Kalabera zdołała jednak odpowiedzieć jeszcze przed pierwszą przerwą. Kiedy Michala Fikrta pokonał Jan Homer na ławce kar odpoczywał Mateusz Gębczyk.

Później krążek lądował niestety już tylko w bramce oświęcimian. W 38 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Peter Bezuska faulował Tomasza Kulasa i sam poszkodowany zamienił karnego na gola. Kiedy na 1:3 podwyższył Tomas Kominek sytuacja unitów stała się już bardzo trudna. Ten sam zawodnik ustalił końcowy wynik, gdy trener Sejba zagrał va-banque i do boksu zjechał "Fiki".

W pozostałych meczach:
Comarch Cracovia - TMH Polonia Bytom 6:1 (2:0, 0:0, 4:1)
MH Automatyka Gdańsk - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Tauron KH GKS Katowice - PGE Orlik Opole 3:2 po dogrywce (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)
Anteo Naprzód Janów - GKS Tychy 0:12 (0:3, 0:4, 0:5)

UNIA Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Bramki: 1:0 S. Kowalówka (Saur, Danecek) 11.16, 1:1 Homer (Kominek, Lukacik) 17.26, 1:2 Kulas (karny) 37.55, 1:3 Kominek (Lukacik) 48.02, 1:4 Kominek (Bordowski, Kulas) 58.48. Sędziował Przemysław Kępa z Nowego Targu oraz Marcin Młynarski, Mateusz Niżnik. Kary: 8 i 12. Widzów: 1000.
UNIA: Fikrt - Vosatko, Saur, O. Kasperlik, Danecek, S. Kowalówka - Gębczyk, Gabryś, Haas, Tabacek, M. Kasperlik - Bezuska, Paszek, Piotrowicz, Rufer, Piotrowicz - Prusak, Wanat, Wojtarowicz. Trener: Jirzi Sejba.
JKH: Fucik - Kubesz, Jankovic, Laszkiewicz, Jarosz, Ł. Nalewajka - Lukacik, Homer; Kominek, Kulas, Bordowski - Bigos, Gimiński, R. Nalewajka, Wróbel, Nahunko - Michałowski, Matusik, Świerski, Paś, Pelaczyk. Trener: Robert Kalaber.