HOKEJ NA LODZIE. Czas na dawny klasyk sprzed lat

23 listopada 2017 Autor: png
Kibice w Oświęcimiu czekają na zwycięstwo nad góralami z Nowego Targu. Fot. (png)

Kibice w Oświęcimiu czekają na zwycięstwo nad góralami z Nowego Targu. Fot. (png)

Górale z Nowego Targu będą kolejnym rywalem hokeistów Unii. To spotkanie rozegrane zostanie w piątek w Oświęcimiu. Początek zaplanowano na godz. 18. Biało-niebiescy liczą na wsparcie kibiców w tym ważnym dla gospodarzy pojedynku. Podopieczni Jirziego Sejby przystąpią do meczu podbudowani ostatnim zwycięstwem w Bytomiu nad Polonią.

Podhale rozczarowuje w tym sezonie. Zajmuje dopiero piąte miejsce i straciło już szanse na udział w prestiżowym turnieju finałowym Pucharu Polski. Jakby kłopotów pod Tatrami było mało, to z prowadzenia zespołu zrezygnował Marek Ziętara. Póki co, nowotarżanie pozostają bez pierwszego trenera, którego nazwisko poznamy prawdopodobnie dopiero w grudniu.

Oświęcimianie muszą w piątek poszukać kompletu punktów. To absolutnie wykonalne zadanie. Unia zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraligi, mając tyle samo punktów ile zgromadziła "oczko" niżej sklasyfikowana Polonia Bytom. Siódmy Orlik Opole wyprzedza ten duet tylko o punkt, a gdańska Automatyka odjechała już na sporą odległość.

Będzie to druga oświęcimsko-nowotarska potyczka w tym sezonie. W pierwszym meczu górale zwyciężyli u siebie 4:3 (2:1, 1:2, 1:0). Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej tercji w której Podhale zadało rozstrzygający cios. Zwycięstwo miejscowym zapewnił wówczas weteran polskich lodowisk - Jarosław Różański. Unia nie była bynajmniej zespołem słabszym od gospodarzy i wcale tego meczu nie musiała przegrać.

Zestaw par piątkowej kolejki:
UNIA OŚWIĘCIM - TatrySki Podhale Nowy Targ (godz. 18)
JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole (godz. 18)
MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy (godz. 18.30)
Tauron KH GKS Katowice - Polonia Bytom (godz. 18.30)
Anteo Naprzód Janów - Comarch Cracovia (godz. 19)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy