HOKEJ NA LODZIE. Czekając na play-off, czyli rzucić na szalę wszystko co najlepsze

11 lutego 2019 Autor: png
Przed polskimi zespołami najważniejsza część hokejowego sezonu. Fot. Szymon Chabior

Przed polskimi zespołami najważniejsza część hokejowego sezonu. Fot. Szymon Chabior

Już niebawem rozpocznie się najważniejsza faza hokejowych rozgrywek. Wiadomo, że właśnie na play-off kibice czekają od początku sezonu. Wszystko co wydarzyło się na etapie zasadniczym nie ma teraz najmniejszego znaczenia. Mamy cztery ćwierćfinałowe pary, które potrzebują dokładnie tylu samo zwycięstw, aby znaleźć się w elitarnym gronie półfinalistów.


Oświęcimianie, którzy dopiero po wyeliminowaniu w fazie pre play-off sosnowieckiego Zagłębia znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn, zagrają z Tauronem KH GKS Katowice. Ten właśnie zespół, obok broniącego mistrzowskiego tytułu GKS-u Tychy, jest uznawany jako główny faworyt do złotej korony.


Czy Unię stać będzie na sprawienie nawet nie niespodzianki, a prawdziwej sensacji – bo w takich kategoriach należałoby rozpatrywać awans biało-niebieskich do półfinału? Hokejowych kibiców, którzy stawiają na takie właśnie rozstrzygnięcie jest nadzwyczaj mało. I trudno im się doprawdy dziwić...

Drużyna z Oświęcimia nie rozpieszcza w tym sezonie swoich fanów. Właściwie była nawet nad przepaścią po ostatniej porażce nad Brynicą, gdzie ostatni mecz w Oświęcimiu decydował o być albo nie być. Podopieczni Witolda Magiery zdali jednak egzamin z dojrzałości charakteru.

Teraz zagrają z „Gieksą”, gdzie zdecydowanym faworytem są Ślązacy. Pamiętajmy jednak, że w polskiej lidze naprawdę każdy może wygrać z każdym. Unię stać przynajmniej na podjęcie walki. Poza tym, to katowiczanie muszą, a oświęcimianie tylko mogą pokusić się o sensację. Play-off to już zupełnie inna gra, która rządzi się swoim prawami.


Najważniejsze będzie otwarcie batalii i pierwszy mecz w „Małym Spodku”. Jeżeli oświęcimianom udałoby się wygrać w Katowicach, to wszystko zmieni się o 180 stopni. Gdyby biało-niebiescy „poczuli krew”, to wówczas wszystko mogłoby się wydarzyć... Tak, czy inaczej unici powinni podnieść głowy wysoko do góry i zostawić na lodzie wszystko co najlepsze...

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy