HOKEJ NA LODZIE. Czekając na półfinałowego rywala

06 marca 2020 Autor: png
Czy w półfinale będziemy świadkami małopolskich derbów? Czy też biało-niebiescy o wielki finał będą walczyli z JKH GKS Jastrzębie. Fot. Szymon Chabior

Czy w półfinale będziemy świadkami małopolskich derbów? Czy też biało-niebiescy o wielki finał będą walczyli z JKH GKS Jastrzębie. Fot. Szymon Chabior

Wciąż nie jest znana odpowiedź na pytanie kto będzie rywalem hokeistów Re-Plast Unii w półfinale play-off. W tym roku obowiązuje nowy system, dlatego przeciwnika poznany dopiero w sobotni wieczór.

W poprzednich latach grano według zasad, że zwycięzcy par 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 grają w półfinale 1-8/4-5 oraz 2-7/3-6. To oznaczało, że niżej sklasyfikowany po sezonie zasadniczym zespół ogrywając w ćwierćfinale silniejszego przejmował jego miejsce. Teraz jest zupełnie inaczej.

Zespół, który wygrał ligę (GKS Tychy) wpada na najniższej sklasyfikowanego półfinalistę, czyli w tym przypadku Tauron HC GKS Katowice (4:2 w play-off z Podhalem). Oświęcimianie zagrają zatem z JKH Jastrzębie lub Comarch Cracovią.

Kto byłby teoretycznie łatwiejszym rywalem? Z kim korzystniej byłoby zagrać? Zdania w Oświęcimiu są podzielone. Wyżej sklasyfikowanym po sezonie zasadniczym było JKH GKS Jastrzębie, ale Comarch Cracovia szczególnie w play-off zawsze jest wyjątkowo groźna. "Pasy" nie kryją swych mistrzowskich aspiracji.

Wszystko rozstrzygnie się w sobotę na jastrzębskim "Jastorze". Wówczas dojdzie do siódmej i rozstrzygającej konfrontacji między JKH GKS Jastrzębie i Comarch Cracovią. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godz. 18. W sześciu dotychczasowych meczach decydujący okazywał się atut własnego lodu. Jak będzie w sobotę?

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy