HOKEJ NA LODZIE. Czeski rewanż

26 sierpnia 2020 Autor: png
Przed ligową inauguracją oświęcimianie rozegrają jeszcze trzy sparingi we własnej hali lodowej. Fot. Szymon Chabior

Przed ligową inauguracją oświęcimianie rozegrają jeszcze trzy sparingi we własnej hali lodowej. Fot. Szymon Chabior

Czeski pierwszoligowiec - AZ Havirzov skutecznie zrewanżował się wicemistrzom Polski za porażkę poniesioną w pierwszym sparingu w Oświęcimiu. Wówczas podopieczni Nika Zupancića zwyciężyli 2:1. Teraz w pojedynku wyjazdowym górą byli rywale.

Oświęcimianie pojechali do Havirzova w mocno osłabionym składzie. Brakowało Lassiego Raitanena, Petera Bezuski, Teddiego Da Costy oraz Damiana Piotrowicza. Pierwsza tercja nie przyniosła goli, ale już w 16 sekundzie drugiej odsłony wynik otworzył Aleksiej Trandin.

W najmniej spodziewanym momencie odpowiedzieli gospodarze. Podczas gry w liczebnym osłabieniu do remisu doprowadził Martin Adamsky. Ten sam zawodnik wyprowadził Havirzov na prowadzenie. Miejscowi poszli za ciosem i w 48 minucie prowadzili już 3:1. Za sprawą czwartej formacji oświęcimianie złapali jeszcze kontakt i w końcówce trener Re-Plast Unii zagrał va-banque.

Nik Zupancić wycofał bramkarza, ale ten manewr przyniósł odwrotny skutek. Końcowy wynik uderzeniem do pustej bramki ustalił Ondrej Prochazka. Przed oświęcimskim zespołem jeszcze trzy gry kontrolne. Biało-niebiescy na własnym lodzie będą podejmowali zespoły z polskiej czołówki - Tauron HC GKS Katowice, GKS Tychy i Comarch Cracovię.

AZ Havirzov - RE-PLAST UNIA Oświęcim 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Bramki: 0:1 Trandin (Przygodzki, Sherbatov) 20.16, 1:1 Adamsky 36.51, 2:1 Adamsky (Bednar) 44.06, 3:1 Sklenar 47.48, 3:2 Dudkiewicz (Krzemień, Malicki) 52.20, 4:2 Prochazka 59.08. Kary: 6 i 8.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar, Helenius, Kalan, Koblar - Wanacki, Luza, Sherbatov, Trandin, Przygodzki - M. Noworyta, P. Noworyta, Garszyn, Kowalówka, Oriechin - Kot, Dudkiewicz, Krzemień, Malicki oraz Prusak. Trener: Nik Zupancić.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy