HOKEJ NA LODZIE. Derbowe zwycięstwo z pluszakami w tle

18 grudnia 2018 Autor: png
Trzecia konfrontacja oświęcimsko-krakowska w tym sezonie zakończyła się po myśli "Pasów".

Hokeiści krakowskich "Pasów" polegli w dzisiejszych derbach Małopolski. Podopieczni Rudolfa Rohacka przegrali z oświęcimianami po dramatycznym boju, który kończył się dopiero rzutami karnymi. Unia będzie teraz chciała poszukać również punktów w ostatnim w tym roku meczu. Już pojutrze, w najbliższy czwartek biało-niebiescy zagrają na "Jastorze" z JKH GKS Jastrzębie.

Dziś w Oświęcimiu przeprowadzono popularną hokejową akcję "Teddy Bear Toss". Po wyrównującym trafieniu Adriana Kowalówki tafla lodowiska została zasypana pluszakami, które trafią do potrzebujących dzieci. Wcześniej jednak gola zdobyli krakowianie. Michal Vachovec bezbłędnie przymierzył z backhandu. Jeszcze przed pierwszą przerwą Adam Domogała sprytnie zmienił lot krążka po zagraniu wychowanka Unii - Patryka Noworyty i zrobiło się 1:2.

Drugą odsłonę krakowianie także wygrali 1:2. Na gola Dawida Musioła odpowiedział kapitan - Peter Tabacek, który wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem. Później jednak błąd popełnił Michal Fikrt. Golkiper gospodarzy "wypluł krążek" przed siebie po strzale Adama Domogały i Damian Kapica z bliska posłał go do siatki.

Unia nie zamierzała jednak wywieszać "białej flagi". W trzeciej partii najpierw za sprawą fińskiego obrońcy - Iiro Vehmanena wykorzystała grę w liczebnej przewadze, a na niespełna 5 minut przed końcem regulaminowych 60 minut wyrównał Jan Danecek po zagraniu zza bramki Sebastiana Kowalówki. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebne były rzuty karne. Bohaterem został Jakub Saur, który dwukrotnie pokonał golkipera "Pasów". Unia zwyciężyła w karnych i dwa punkty zostały w mieście nad Sołą.

UNIA OŚWIĘCIM - COMARCH CRACOVIA 5:4 po karnych (1:2, 1:2, 2:0, 0:0, 3:2 w rzutach karnych)
Bramki: 0:1 Vachovec (Bepierszcz, Noworyta) 5.28, 1:1 A. Kowalówka (Danecek) 8.10, 1:2 Domogała (Noworyta, Svec) 15.36, 1:3 Musioł (Kamiński) 27.05, 2:3 Tabacek (Themar, Vehmanen) 31.43, 2:4 Kapica (Domogała) 33.06, 3:4 Vehmanen (Kiilholma, Tabacek) 44.45, 4:4 Danecek (S. Kowalówka, Bezuska) 55.38, 5:4 Saur (decydujący rzut karny) 65.00. Sędziował Mariusz Smura jako główny oraz Piotr Matlakiewicz i Marcin Młynarski. Kary: 2 i 6. Widzów: 1.800.
UNIA: Fikrt - Saur, Vehmanen, Themar, Tabacek, Kiilholma - Jeżek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Jachym, Maciejewski, Piotrowicz, Wanat, Adamus - A. Kowalówka, Gębczyk, Prusak, Paszek, Malicki. Trener: Jirzi Sejba.
CRACOVIA: Łuba - Kruczek, Sordon, Svec, Domogała, Kapica - Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango - Kamienieu, Szurowski, Kamiński, Zygmunt, Brynkus - Gajor, Musioł, Kisielewski, Szwiertnia, Dziurdzia. Trener: Rudolf Rohacek.