HOKEJ NA LODZIE. Do trzech razy sztuka...

28 października 2020 Autor: png
Wicemistrzowie Polski po ciężkim boju pokonali na własnym lodzie torunian, a już w najbliższy piątek zagrają na wyjeździe z nowotarskimi "Szarotkami". Fot. Szymon Chabior

Wicemistrzowie Polski po ciężkim boju pokonali na własnym lodzie torunian, a już w najbliższy piątek zagrają na wyjeździe z nowotarskimi "Szarotkami". Fot. Szymon Chabior

Dopiero za trzecim podejściem udało się rozegrać spotkanie oświęcimskiej Re-Plast Unii z toruńską Energą. Dwa wcześniejsze terminy zostały odwołane z powodu podejrzeń zakażeniami koronawirusem.

Oświęcimianie objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Artioma Smirnowa. Jak wszyscy doskonale wiedzą w hokeju "samobójów" jednak nie ma, dlatego gol został przyznany dogrywającemu wzdłuż bramki Łukaszowi Krzemieniowi.

W 15 minucie po golu kanadyjskiego obrońcy Ryana Glenna było już 2:0. Torunianie błyskawicznie "wrócili do meczu", bo zaledwie 57 sekund później na listę strzelców wpisał się Jegor Rożkow.

W drugiej i trzeciej tercji pod oświęcimską bramką kilka razy było bardzo gorąco. Bliski remisu był m.in. Jegor Fienfanow, ale trafił w poprzeczkę. Wynik do końcowej syreny był sprawą otwartą. Szczęście sprzyjało jednak zespołowi gospodarzy, który dowiózł jednobramkowe zwycięstwo do końca. Dzięki temu ważne trzy punkty zostały w grodzie nad Sołą.

Kolejnym rywalem biało-niebieskich będzie Tauron Podhale Nowy Targ. Mecz pod Tatrami odbędzie się 30 października. Później nastąpi dziesięciodniowa przerwa na potrzeby polskiej reprezentacji.

W innych zaległych meczach PHL:
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Tauron Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - KH ENERGA Toruń 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Bramki: 1:0 Krzemień (Raitanen, Oriechin) 5.58, 2:0 Glenn (Sherbatov, Krzemień) 14.35, 2:1 Rożkow (A. Jaworski) 15.32. Sędziowali Paweł Breske oraz Patryk Pyrskała (jako główni). Kary: 6 i 10. Widzów: 0.
RE-PLAST UNIA: Saunders - M. Noworyta, Raitanen, Koblar, Kalan, Kowalówka - Glenn, Luza, Sherbatov, Trandin, Przygodzki - Malicki, P. Noworyta, Oriechin, Krzemień, Garszyn - Kusak, Piotrowicz, Dudkiewicz, Prusak.
ENERGA: Svensson - Kozlov, Kuzniecow, Dołęga, Rożkow, Kalinowski - Podsiadło, Smirnow, Rancevs, Fieofanow, Sierguszkin - Gusevas, Jaworski, Jaakola, Czwanczikow, Bondaruk - Saloranta, Szkodienko, Olkinuora.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy