HOKEJ NA LODZIE. Dreszczowiec pod Wawelem!

08 stycznia 2019 Autor: png
Unia odniosła dziś pierwsze zwycięstwo po powrocie Witolda Magiery w roli pierwszego szkoleniowca. Fot. Szymon Chabior

Unia odniosła dziś pierwsze zwycięstwo po powrocie Witolda Magiery w roli pierwszego szkoleniowca. Fot. Szymon Chabior

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma! Unia powinna dziś przywieźć z Krakowa trzy punkty, a wróciła z dwoma. Jak to się stało, że goście nie zdołali pokonać Comarch Cracovii w małopolskich derbach po regulaminowych 60 minutach? Ten fakt trudno racjonalnie wytłumaczyć. Przy stanie 3:4 w ostatniej sekundzie Michal Fikrt interweniował tak fatalnie, że krążek znalazł się za jego plecami.

Zaczęło się po myśli podopiecznych Witolda Magiery. Andriej Themar uderzeniem przy "długim słupku" zaskoczył Roberta Kowalówkę. "Pasy" jeszcze przed pierwszą przerwą odpowiedziały ze zdwojoną siłą. Najpierw najwięcej sprytu w podbramkowym zamieszaniu wykazał Damian Kapica, a później Sebastiana Lipińskiego w sytuacji jeden na jeden pokonał były gracz Unii - Mateusz Bepierszcz.

Na początku drugiej tercji krakowianie odskoczyli na odległość dwóch trafień. Po golu na 3:1 w bramce Unii Sebastiana Lipińskiego zastąpił nominalny pierwszy bramkarz - Michal Fikrt. Biało-niebiescy "wrócili do gry" za sprawą Iiro Vehmanena, a do remisu doprowadził powracający do składu Patryk Malicki (kontuzja wykluczyła go z meczu przeciwko JKH).

Kiedy podczas gry w przewadze gola na 3:4 zdobył Sebastian Kowalówka wydawało się, że trzy punkty pojadą do Oświęcimia. Krakowianie zdołali jednak doprowadzić do dogrywki w dramatycznych okolicznościach. Unii do pełni szczęścia zabrakło niespełna sekundy. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a podczas serii najazdów więcej zimnej krwi zachowali goście. Unici w tym elemencie byli po prostu bezbłędni.

Comarch Cracovia - Unia Oświęcim 4:5 po rzutach karnych (2:1, 1:1, 1:2, 0:0 dogrywka, 2:4 karne)
Bramki: 0:1 Themar (Kiilholma) 10.01, 1:1 Kapica (Kalinowski, Turtiainen) 14.20, 2:1 Bepierszcz (Rompkowski, Kapica) 18.00, 3:1 Kapica (Drzewiecki, Kruczek) 20.56, 3:2 Vehmanen (Kiilholma, Saur) 35.55, 3:3 Malicki (Saur, Paszek) 45.55, 3:4 S. Kowalówka (Bezuska, Maciejewski) 54.34, 4:4 Zygmunt 59.59, 4:5 S. Kowalówka 65.00 (decydujący karny). Sędziował Włodzimierz Marczuk z Torunia oraz Marcin Młynarski i Wojciech Moszczyński. Kary 8 i 6. Widzów: 500.
UNIA: Lipiński (od 21 Fikrt) - Saur, Vehmanen, Tabacek, Kiilholma, Themar - Jeżek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Jachym, Maciejewski, Adamus, Wanat, Piotrowicz - A. Kowalówka, Paszek, Malicki, Trandin, Przygodzki. Trener: Witold Magiera.

W pozostałych meczach PHL:
GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Tauron KH GKS Katowice - Węglokoks Polonia Bytom 11:2 (6:0, 2:1, 3:1)
TatrySki Podhale Nowy Targ - PGE Orlik Opole 13:2 (5:1, 5:1, 3:0)
Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 3:2 po rzutach karnych (1:0, 0:1, 1:1, 0:0 dogrywka, 2:0 karne)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy