HOKEJ NA LODZIE. Emocje z happy endem w Sanoku

19 października 2020 Autor: png
Oświęcimianie wrócili z Sanoka z kompletem punktów, a już we wtorek mieli się zmierzyć   u siebie z toruńską Energą. Ten mecz z powodu zagrożenia epidemicznego już po raz drugi został przełożony na inny termin. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie wrócili z Sanoka z kompletem punktów, a już we wtorek mieli się zmierzyć u siebie z toruńską Energą. Ten mecz z powodu zagrożenia epidemicznego już po raz drugi został przełożony na inny termin. Fot. Szymon Chabior

Trzy punkty przywieźli hokeiści oświęcimskiej Re-Plast Unii z Sanoka. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Niezwykle ambitnie grający gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę. Ostatecznie biało-niebiescy zwyciężyli 3:4.

Sanoczanie objęli prowadzenie w 5 minucie, ale błyskawicznie odpowiedzieli wicemistrzowie Polski. 45 sekund później Jere Helenius kapitalnie zmienił lot krążka po wrzutce Patryka Noworyty z "niebieskiej".

Efektowna akcja drugiego ataku oświęcimian przyniosła gola na 1:2. W tym przypadku Eliezer Sherbatov strzelał już do pustej bramki. Dwie minuty później było już 1:3. Gregor Koblar uderzeniem z nadgarstka posłał "gumę" przy długim słupku.

Podczas gry w liczebnej przewadze kontaktowego gola zdobyli sanoczanie, ale kiedy z kolei Re-Plast Unia miała o jednego gracza więcej na lodzie Łukasz Krzemień z bliska pokonał Patrika Spesnego.

Na 4 minuty przed końcem Marek Strzyżowski przymierzył w "okienko" (Re-Plast Unia w podwójnym osłabieniu) i znowu zrobiło się nerwowo. Sanoczanie za wszelką cenę szukali wyrównującego trafienia, ale wynik nie uległ już zmianie. Trzy ważne punkty pojechały do Oświęcimia.

W pozostałych meczach XII kolejkach PHL:
JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Zagłębie Sosnowiec - Tauron KH Podhale Nowy Targ 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
Stoczniowiec Gdańsk - GKS Katowice (przełożony na inny termin)
KH Energa Toruń - Comarch Cracovia (przełożony na inny termin)

CIARKO STS Sanok - RE-PLAST UNIA Oświęcim 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Bramki: 1:0 Filipek (Sihvonen, Piippo) 04.38, 1:1 Helenius (P. Noworyta, Oriechin) 05.23, 1:2 Sherbatov (Przygodzki, Trandin) 31.21, 1:3 Koblar (Kalan) 33.22, 2:3 Wilusz (Biały, Biłas) 39.08, 2:4 Krzemień (Pretnar, Kalan) 47.05, 3:4 Strzyżowski (Sihvonen, Piippo) 56.00. Sędziowali Krzysztof Kozłowski, Dawid Mazur (jako główni) oraz Dawid Pabisiak, Piotr Matlakiewicz (liniowi). Kary: 10 i 16. Widzów: 0.
RE-PLAST UNIA: Saunders (od 4.39 Lipiński) - Raitanen, Pretnar, Kowalówka, Kalan, Koblar - Glenn, Luza, Sherbatov, Trandin, Przygodzki - M. Noworyta, P. Noworyta, Helenius, Garszyn, Oriechin - Piotrowicz, Krzemień, Malicki oraz Dudkiewicz.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy