HOKEJ NA LODZIE. Finał PP sukcesem, ale niedosyt pozostał...

29 grudnia 2019 Autor: png
HOKEJ NA LODZIE. Finał PP sukcesem, ale niedosyt pozostał...
Po długich, siedmiu latach oczekiwań oświęcimscy hokeiści ponownie wystąpili w finałach Pucharu Polski. Awans do najlepszej "czwórki" był pierwszym celem podopiecznych Nika Zupancica i Michala Fikrta w tym sezonie. Droga do niego była wyboista, ale ostatecznie zadanie zostało zrealizowane...

Re-Plast Unia znalazła się w finałowej "czwórce" i już w półfinale trafiła na głównego faworyta to sięgnięcia po Puchar Polski. Mowa o GKS-ie Tychy, czyli gospodarzach turnieju, urzędującym mistrzu Polski, liderze PHL i zdecydowanym rekordzistą w ilości zdobytych PP. Tyszanie - jak wszyscy wiedzą - to też odwieczny rywal oświęcimian. Stawka była zatem niebagatelna.

Biało-niebiescy udowodnili w półfinale, że są zespołem z charakterem. Sprawili niespodziankę sporego kalibru, pokonując tyszan po serii rzutów karnych. Re-Plast Unia objęła prowadzenie podczas gry w przewadze (Luka Kalan). Później z backhandu w "okienko" przymierzył Dariusz Wanat i tyszanie dość szybko znaleźli się "pod ścianą".

W trzeciej tercji GKS zdołał jednak doprowadzić do remisu 2:2 i potrzebna byłą dogrywka. W niej gole nie padły. Rozstrzygnięcie zapadło zatem podczas najazdów. Podczas rzutów karnych więcej zimnej krwi zachowali oświęcimianie i to właśnie oni zameldowali się w wielkim finale.

Rywalem był broniący Pucharu Polski JKH GKS Jastrzębie. Obie drużyny znają się doskonale. Nic zatem dziwnego, że jedni i drudzy nastawieni byli przede wszystkim na destrukcję. Priorytetowe okazało się zabezpieczenie dostępu do własnej bramki. Szkoda, że biało-niebieskim na początku drugiej tercji nie udało się wykorzystać długiego okresu gry w podwójnej przewadze.

To się zemściło. Już w 39 sekundzie ostatniej odsłony wynik otworzył Artem Iossafov. który poprawił strzał Macieja Urbanowicza. Re-Plast Unia za wszelką cenę szukała wyrównującego trafienia, ale to jastrzębianie za sprawą byłego zawodnika Unii - Martina Kasperlika zadali decydujący cios. Po nim oświęcimianie nie zdołali się już podnieść.

Puchar Polski 2019 zgarnęli zatem jastrzębianie Teraz wszystkie polskie drużyny muszą się skupić już tylko na rozgrywkach ligowych. Re-Plast Unia udowodniła, że ten zespół stać naprawdę na wiele. Jedno jest pewne. W hokeju ponad połowa sukcesu to podobno świetnie dysponowany bramkarz. A oświęcimianie właśnie takiego posiadają. Pora jeszcze zatem tylko i aż strzelać gole...

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
nikoś, 31.12.2019 11:34
Żeby komentować (tu akurat w Twoim przypadku - rozładowywać jakieś [?] frustracje...), trzeba się najpierw ortografii nauczyć - ZACIĘŻNEJ!
maly, 30.12.2019 15:11
Dzieciaki z Jastrzebia lepsze od armii zacierznej z Unii. Przykre. I jeszcze gola strzela Kasperlik