HOKEJ NA LODZIE. Finałowe wyliczanie

04 września 2019 Autor: png
Katowiczanie byli ostatnim sparingpartnerem oświęcimian. Brązowi medaliści ostatniego sezonu wysoko przegrali z Re-Plast Unią, która urasta do jednego z głównych faworytów zbliżających się szybkimi krokami nowych rozgrywek. Fot. (png)

Katowiczanie byli ostatnim sparingpartnerem oświęcimian. Brązowi medaliści ostatniego sezonu wysoko przegrali z Re-Plast Unią, która urasta do jednego z głównych faworytów zbliżających się szybkimi krokami nowych rozgrywek. Fot. (png)

Hokejowi kibice w Oświęcimiu odliczają dni do inauguracji nowego sezonu. W mieście nad Sołą oczekiwania są olbrzymie, podobnie zresztą jak apetyty. Klub z ulicy Chemików już sprzedał ponad pół tysiąca karnetów uprawniających do wejścia na mecze ligowe bialo-niebieskich.

Re-Plast Unia znakomicie prezentował się podczas spotkań kontrolnych. W ostatnim sparingu podopieczni Nika Zupančičia i Michala Fikrta wysoko pokonali brązowych medalistów ostatniego play-off, czyli Tauron KH GKS Katowice 6:2. Na ligową inaugurację trzeba poczekać do 15 września. Wówczas oświęcimianie zagrają na "Jastorze" z JKH GKS Jastrzębie.

Wynik sparingu z "Gieksą" otworzył powracający po kontuzji Andriej Themar, który znalazł lukę między parkanami katowickiego bramkarza. W pierwszej tercji wynik zmieniał się jeszcze za sprawą Sebastiana Kowalówki, Luki Kalana oraz Jaakko Turtiainena. Kibiców najbardziej rozgrzał jednak pojedynek bokserski między Miroslavem Zatko (Re-Plast Unia) i Nestorim Lahde (Tauron Katowice).

W drugiej tercji rozpędzona Re-Plast Unia dorzuciła trzy kolejne trafienia i prowadziła w tym spotkaniu już 6:1. W ostatniej odsłonie katowiczanom udało się tylko nieznacznie zmniejszyć rozmiary porażki. W ekipie z Górnego Śląska wystąpił wychowanek Unii - Kamil Paszek, który w trakcie letniej przerwy przeniósł się z Oświęcimia do Katowic.

RE-PLAST UNIA Oświęcim - TAURON KH GKS Katowice 6:2 (3:1, 3:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Themar (Koblar, Kalan) 4, 1:1 Tourtianen (Czakajik) 11. 2:1 S. Kowalówka (Wanat) 14, 3:1 Kalan (P. Noworyta) 18, 4:1 Trandin (Protasenja) 24, 5:1 Koblar (Pretnar) 28, 6:1 Przygodzki 37, 6:2 Tourtianen (Pasiut) 48. Sędziowali: Michał Baca i Grzegorz Cudek z Oświęcimia. Kary: 47 (w tym 10 za atak z tyłu i kara meczu dla Mirosława Zatki) i 39 (w tym kara meczu dla Lahde). Widzów: 299.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Pretnar, Wanacki, Themar, Kalan, Koblar - Bezuska, Luza, Przygodzki, Trandin, Protasenja - Zatko, Saur, S. Kowalówka, Wanat, Raszka - P. Noworyta; Malicki, Krzemień. Trener: Nik Zupančič.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Korek, 06.09.2019 16:32
Już w tym sezonie Unia Oświęcim w koronie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!