HOKEJ NA LODZIE. Finowie wracają do domu

26 listopada 2020 Autor: png
W piątek w Tychach prawdziwy szlagier hokejowej ekstraligi. Obrońcy mistrzowskiego tytułu będą podejmowali wicemistrzów kraju z Oświęcimia. Fot. Szymon Chabior

W piątek w Tychach prawdziwy szlagier hokejowej ekstraligi. Obrońcy mistrzowskiego tytułu będą podejmowali wicemistrzów kraju z Oświęcimia. Fot. Szymon Chabior

Bez Lassi Raitanena i Jere Heleniusa będą musieli sobie radzić oświęcimianie nie tylko w piątkowym spotkaniu z mistrzami Polski w Tychach, ale już do końca sezonu. Finowie wracają bowiem do domu, kończąc krótką przygodę z biało-niebieskim klubem.

Do rozwiązania kontraktu z Lassim Raitanenem i Jere Heleniusem doszło z inicjatywy hokeistów. Zawodnicy rodem z Finlandii taką decyzję argumentowali względami osobistymi. Taki jest przynajmniej oficjalny komunikat płynący z klubu przy ulicy Chemików w Oświęcimiu.

26-letni obrońca Lassi Raitanen nie miał szczęścia w Oświęcimiu. Jeszcze przed inauguracją sezonu podczas gry kontrolnej nabawił się kontuzji. W sumie w barwach Re-Plast Unii rozegrał trzynaście spotkań w których zdobył trzy punkty do klasyfikacji kanadyjskiej za asysty.

Oświęcim opuszcza także rok młodszy fiński napastnik - Jere Helenius. W ostatnich derbach Małopolski z Comarch Cracovą (4:5) zdobył dwa gole. Helenius zagrał w szesnastu meczach w których strzelił cztery bramki do których dorzucił sześć punktów za asysty.

Tymczasem już jutro biało-niebieskich czeka prawdziwie prestiżowa potyczka, czyli wyjazdowy pojedynek w Tychach. Piątkowe starcie mistrza z wicemistrzem Polski nie potrzebuje reklamy. W boksie oświęcimian po raz pierwszy zobaczymy nowego szkoleniowca, który przyleciał prosto z USA. Amerykanin - Kevin Constantine zastąpi słoweńskiego trenera, Nika Zupancića.

Zestaw par XX kolejki PHL:
GKS Tychy - RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM (piątek, godz. 18)
Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia (piątek, godz. 18)
KH Energa Toruń - Tauron Podhale Nowy Targ (piątek, godz. 18.30)
Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie (piątek, godz. 18.30)
Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice (piątek, godz. 19)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy