HOKEJ NA LODZIE. Hans Christian Andersen i klocki lego, czyli Unia jedzie do Danii!

19 czerwca 2020 Autor: png
Oświęcimianie o promocję do rundy finałowej Pucharu Kontynentalnego powalczą w duńskim Federikshavn. Do ścisłego finału awansuje tylko najlepszy zespół. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie o promocję do rundy finałowej Pucharu Kontynentalnego powalczą w duńskim Federikshavn. Do ścisłego finału awansuje tylko najlepszy zespół. Fot. Szymon Chabior

Hokejowy Oświęcim ponownie będzie gościł na europejskich salonach. Hokeiści Re-Plast Unii poznali rywali w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego, gdzie będą reprezentowali Polskę jako wicemistrzowski team. Biało-niebiescy zagrają w kraju Hansa Christiana Andersena i klocków lego.

Hokeiści oświęcimskiej Unii zapisali piękne karty w rozgrywkach pucharowych. Największy sukces osiągnęli podczas europejskiego debiutu. W 1992 roku wygrali ćwierćfinałowy turniej w Oświęcimiu, pokonując po heroicznym boju kosmicznie mocnego wówczas Sokoła Kijów 3:2. Kapitalny mecz w bramce rozegrał wówczas niesamowicie interweniujący Gabriel Samolej.

Dzięki temu Unia pojechała na półfinał do francuskiego Rouen, gdzie towarzyszyła im 50-osobowa grupa kibiców biało-niebieskich. Na inaugurację stoczyła fantastyczny bój ze szwedzkim Malmoe, przegrywając minimalnie 5:6. Później przyszła wysoka porażka z gospodarzami 1:8 i efektowna wygrana nad Sagą Ryga 11:1.

To sprawiło, że oświęcimianie niepodziewanie pojechali na wielki finał z udziałem ośmiu najlepszych europejskich drużyn do Dusseldorfu. Tam zostali sklasyfikowani na ex-aequo 5-6 miejscu. W Niemczech wygrali z bardzo mocnym szwajcarskim zespołem z Berna 2:1.

Jak będzie teraz? Re-Plast Unia trafiła do grupy F Pucharu Kontynentalnego. Mecze rozgrywane będą w duńskim mieście Frederikshavn. O 13 do 15 listopada podopieczni Nika Zupancica zmierzą się z gospodarzami - Federikshavn White Hawks i rumuńską Miercurea-Ciuc.

Czwartą ekipą z którą przyjdzie biało-niebieskim rywalizować w Danii będzie najlepszy zespół wyłoniony z eliminacji, czyli litewski Kaunas Hockey, Barca Hockey Gel z Hiszpanii, HC Bat-Yam z Izraela lub islandzki Skautafelag Akureyrar Víkingar.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy