HOKEJ NA LODZIE. Hit, czyli Izraelczyk nowym zawodnikiem Re-Plast Unii!

30 czerwca 2020 Autor: png
Eliezer Sherbatov. Fot. FB Re-Plast Unia Oświęcim

Eliezer Sherbatov. Fot. FB Re-Plast Unia Oświęcim

To niewątpliwie jeden z najgłośniejszych transferów w historii oświęcimskiego klubu hokejowego. O ile nie najgłośniejszy, to z całą pewnością najbardziej egzotyczny...

W nowym sezonie barwy Re-Plast Unii będzie reprezentował najlepszy napastnik reprezentacji Izraela - Eliezer Sherbatov. Posiada on także rosyjskie obywatelstwo.

W biało-niebieskiej drużynie występowała już cała rzesza zawodników zza wschodniej i południowej granicy. Mieliśmy Finów, a w ostatnich rozgrywkach małą kolonię słoweńską i przede wszystkim świetnego kanadyjskiego golkipera - Clarke Saundersa.

W tym oknie transferowym do ekipy Nika Zupanćića dołączył z kolei Francuz z polskimi korzeniami Teddy da Costa. Teraz mamy do czynienia z prawdziwym hitem, czyli pozyskaniem gracza z kraju, który niewielu kojarzy z hokejem. Do Oświęcimia trafił bowiem reprezentant Izraela.

Eliezer Sherbatov - bo o nim mowa - to nie jest bynajmniej anonimowy hokeista. W rozgrywkach 2019/20 był zawodnikiem Jertysu Pawłodar i należał do czołowych graczy ligi w Kazachstanie. Zdobył 30 bramek i miał 25 asyst, co było drugim osiągnięciem w punktacji kanadyjskiej tamtejszej ligi. Ma także na swoim koncie występy w KHL.

Eliezer Sherbatov grał w młodzieżowych reprezentacjach Izraela, a teraz jest kapitanem seniorskiego teamu. Występował też m.in. w Slovanie Bratysława, Koszycach, Astanie, czy Beibarys Atyrau. Ma 29 lat i jest bramkostrzelnym napastnikiem. Powinien być bardzo poważnym wzmocnieniem zespołu wicemistrzów Polski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ośw., 01.07.2020 10:20
Ok. powodzenia!!!
kardolo , 30.06.2020 23:51
Już w tym sezonie Unia Oświęcim w koronie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!