HOKEJ NA LODZIE. Hit z Tychami z akcją Teddy Bear Toss

04 lutego 2018 Autor: png
Podczas piątkowego meczu z Tychami w hali lodowej przeprowadzona zostanie akcja Teddy Bear Toss. fot. (png)

Podczas piątkowego meczu z Tychami w hali lodowej przeprowadzona zostanie akcja Teddy Bear Toss. fot. (png)

Akcja - Teddy Bear Toss na stałe wpisała się już w hokejowy kalendarz. Najbliższa w oświęcimskim wydaniu odbędzie się już w najbliższy piątek. Pluszowe maskotki będą lądowały na lód podczas szlagierowo zapowiadającego się meczu Unii z wicemistrzami Polski - GKS Tychy. Początek o godz. 18.

Teddy Bear Toss w Oświęcimiu odbędzie się juz po raz trzeci. Akcja polega na tym, że fani przynoszą na mecz pluszowe zabawki i rzucają je na lód, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. Maskotki są następnie zbierane przez organizatorów i zawodników Uczniowskiego Klubu Hokejowego.

- Oprócz zabawy chcemy pomóc Tymkowi, dla którego każdy dzień jest bezcenny - mówi Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport. - Akcja zawsze cieszy się dużym powodzeniem na całym świecie. Pierwsze rzucanie misiami na taflę lodowiska sięga 1993 roku. Jako pierwsi zabawę tę zaproponowali fani i włodarze drużyny Kamloops Blazers z Western Hockey Leaguea. Od kilku lat pluszowa zabawa obecna jest na lodowiskach w Polsce. - dodaje Kram.

Pierwsza edycja Teddy Bear Toss odbyła się 5 grudnia 2014 roku podczas meczu Unii z GKS Tychy. W ubiegłym roku 25 lutego podczas trzeciego meczu ćwierćfinałowego play-off między Unią i Cracovią sygnał do rzucania pluszaków na lód w 2 minucie drugiej tercji dał Lubomir Vosatko, strzelając pierwszego gola dla oświęcimian. Zebrano wówczas 21 worków z 613 pluszakami!

Ilość misiów do sprzedaży jest ograniczona. Na trybunach pojawią się wolontariusze z puszkami. Ponadto w przerwie meczu zostanie przeprowadzona aukcja, na której będzie można nabyć koszulkę przekazaną przez ikonę oświęcimskiego hokeja Waldemara Klisiaka z jego występów w reprezentacji Polski.

W tym roku będzie można nabyć miśki przed meczem przy wejściu na trybuny w cenie min. 30 zł. Całość ze sprzedaży zasili konto 7-letniego Tymonka Stanka u którego wykryto rzadką chorobę Neurofibromatozę. Choroba objawia się zmianami nowotworowymi na ciele, oczach i w mózgu. W ostatnim czasie stan zdrowia Tymka znacznie się niestety pogarsza. Rodzice robią co mogą, by przyspieszyć konsultacje w Hamburgu. Niestety kolejka jest bardzo długa. Tymuś ma coraz mniej sił. Bóle głowy się nasiliły,

Kibicujmy i pomagajmy. W grudniu podczas pierwszej akcji dla Tymka udało się na lodowisku zebrać kwotę prawie 5100 złotych. Zbiórka pod hasłem "Miska kupujesz, Tymonka życie ratujesz" już w piątek podczas meczu Unii z Tychami. Początek o godz. 18. Kasy zostaną otwarte od godz.16:45.

O akcji Teddy Bear Toss są wcześniej informowane związki prowadzące rozgrywki, sędziowie oraz zawodnicy. Nie ma więc mowy o jakichkolwiek karach dla klubu. Na tafle można wrzucać tylko pluszaki. Ważne żeby zabawki były nowe i zapakowane w foliowe siateczki. Tak aby nie zamokły po tym, jak będą leżały chwilę na tafli lodowiska.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy