HOKEJ NA LODZIE. Horror w Bytomiu i gramy z Cracovią!

11 lutego 2018 Autor: png
Unia przegrała dziś z Polonią po dogrywce, ale zdobyty punkt okazał sę tym na miarę złota. Fot. Szymon Chabior

Unia przegrała dziś z Polonią po dogrywce, ale zdobyty punkt okazał sę tym na miarę złota. Fot. Szymon Chabior

Wszystko jasne. Dobiegł końca sezon zasadniczy w hokejowej ekstralidze. Dziś poznaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania. Unia ostatecznie obroniła szóste miejsce, a to oznacza, że w ćwierćfinale play-off rywalem podopiecznych Jirziego Sejby będzie broniąca mistrzowskiego tytułu Comarch Cracovia.

Dziś biało-niebiescy pojechali do Bytomia i do pełni szczęścia w starciu z Polonią potrzebowali jednego punktu. Pierwsza tercja nerwowa w wykonaniu obu zespołów. Unici chcieli szybko objąć prowadzenie, a gdy się za bardzo chce to niekoniecznie wszystko wychodzi. Goście mieli problemy w grze w przewadze. Zmarnowali aż cztery takie okresy w pierwszych 20 minutach.

Okazało się, że do pięciu razy sztuka... Peter Bezuska wyprowadził Unię na prowadzenie, kiedy na karze odpoczywał Kamil Falkenhagen. Na 0:2 podwyższył O. Kasperlik i wówczas oświęcimianie mogli się już poczuć dość pewnie. Wydawało się, że wszystko w tym pojedynku jest jasne...

Tymczasem Polonia nie zamierzała się poddawać. Kontaktowego gola zdobył Łukasz Krzemień po dokładnym dograniu zza bramki. W odpowiedzi idealnie z nadgarstka przymierzył Patryk Malicki. Później trafiali już wyłącznie Ślązacy. Wszystko rozstrzygnęło się w dogrywce, gdzie decydujący cios zadał Błażej Salamon. Unia zatem przegrała, ale zakładany cel został osiągnięty. O pechu mogą mówić za to w Opolu. Orlikowi do szóstej pozycji zabrakło zaledwie punktu...

W innych dzisiejszych meczach:
Anteo Naprzód Janów - PGE Orlik Opole 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)
Comarch Cracovia - MH Automatyka Gdańsk 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

POLONIA Bytom - UNIA Oświęcim 4:3 po dogrywce (0:1, 0:1, 3:1, 1:0 dogrywka)
Bramki: 0:1 Bezuska (S. Kowalówka) 18.14, 0:2 O. Kasperlik (M. Kasperlik, Tabacek) 26.36, 1:2 Krzemień (Danieluk, Pastryk) 44.00, 1:3 Malicki (Haas, Paszek) 47.32, 2:3 Turoń (Krzemień, Kozłowski) 52.04, 3:3 Salamon (Turoń, Cunik) 58:26, 4:3 Salamon (Pastryk, Novak) 62.56. Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Tomasz Radzik (główni) i Patryk Kasprzyk, Paweł Kosidło (liniowi). Kary: 18 i 12.
UNIA: Fikrt - Bezuska, Saur, S. Kowalówka, Danecek, O. Kasperlik - Gabryś, Maciejewski, M. Kasperlik, Tabacek, Piotrowicz - Vosatko, Paszek, Wojtarowicz, Rufer, Wanat oraz Haas, Malicki. Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Kowal, 12.02.2018 10:08
Miejmy nadzieję, że to tylko oznaka odpoczynku przed PO.