HOKEJ NA LODZIE. Inauguracyjna porażka na "Jastorze"

11 września 2017 Autor: png
Wojciech Wojtarowicz (z prawej) zdobył pierwszego ligowego gola dla Unii w nowym sezonie. Fot. (png)

Wojciech Wojtarowicz (z prawej) zdobył pierwszego ligowego gola dla Unii w nowym sezonie. Fot. (png)

Hokeistom oświęcimskiej Unii nie udało się niestety zdobyć punktów podczas inauguracji rozgrywek ekstraligi. Podopieczni Josefa Dobosza przegrali na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 4:2. Kolejnym rywalem biało-niebieskich będzie Tauron KH GKS Katowice. To spotkanie rozegrane zostanie 15 września w Oświęcimiu.

Mecz w Jastrzębiu rozpoczął się najgorzej jak mógł dla unitów. W 4 minucie w odstępie zaledwie 26 sekund krążek dwukrotnie znalazł się w bramce strzeżonej przez Michala Fikrta. Nadzieję w oświęcimskie serca wlał Wojciech Wojtarowicz, który zdobył pierwszego ligowego gola dla Unii w sezonie 2017-18.

Kiedy na ławce kar odpoczywał Peter Tabacek, jastrzębianie ponownie objęli dwubramkowe prowadzenie. Unia nie rezygnowała i szukała kontaktowego trafienia. Udało się dopiero w 58 minucie, gdy goście grali w liczebnej przewadze. To jednak hokeiści JKH GKS za sprawą Radosława Nalewajki zadali rozstrzygający cios.

Pierwsza kolejka ekstraligi hokeja:
JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 4:2
GKS Tychy - SMS Katowice 16:0
Polonia Bytom - Naprzód Janów 6:1,
TatrySki Podhale Nowy Targ - MK Automatyka Gdańsk 7:4,
Orlik Opole - Tauron GKS Katowice (przełożony na 11 września)
Pauzowała: Comarch Cracovia

JKH GKS Jastrzębie - UNIA Oświęcim 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Bramki: 1:0 Matusik (Wróbel) 4, 2:0 Jarosz (Bigos) 4, 2:1 Wojtarowicz (Danecek) 7, 3:1
Kulas (Ł. Nalewajka, Lukacik) 25, 3:2 S. Kowalówka (Gabryś, Danecek) 52, 4:2 R.
Nalewajka (Laszkiewicz, Kominek) 60. Sędziował Paweł Meszyński z Warszawy. Kary: 39 (w
tym 5+20 dla Jankowicza) i 10 minut. Widzóe ok. 800.
JKH GKS: Fucik - Kubes, Jankowicz, Vozdecky, L. Laszkiewicz, Ł. Nalewajka - Homer,
Lukacik, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Bigos, Matusik, Pelaczyk, Wróbel, Jarosz -
Michałowski, Balcerek, Świerski, Paś, Bryk.
UNIA: Fikrt - Vosatko, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Danecek, Wojtarowicz - Iwaniak,
Gabryś, Piotrowicz, Haas, Tabacek - Gębczyk, Saur, Wanat, Paszek, Malicki.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy