HOKEJ NA LODZIE. Jastrzębianie skuteczniejsi od oświęcimian

02 września 2020 Autor: png
Jutro w Oświęcimiu rozegrany zostanie ostatni mecz kontrolny przed sezonem. Biało-niebiescy będą podejmowali Comarch Cracovię. Fot. Szymon Chabior

W swoim piątym meczu kontrolnym oświęcimianie przegrali na własnym lodzie z JKH GKS Jastrzębie 2:3. Po pierwszych dwóch zwycięstwach (2:1 z Havirzovem, 5:2 z Toruniem), podopieczni Nika Zupancića ponieśli trzy porażki (4:5 w Katowicach, 2:4 w Havirzovie, 2:3 w Oświęcimiu z JKH GKS).

Biało-niebiescy już w pierwszej tercji pojedynku z JKH GKS Jastrzębie powinni objąć prowadzenie. Zabrakło jednak zimnej krwi pod bramką rywala, a jak kto woli po prostu skuteczności. Fatalnie rozpoczęła się druga odsłona. Goście już po 64 sekundach od wznowienia gry objęli prowadzenie.

Kapitalnym uderzeniem z nadgarstka pod poprzeczkę popisał się w 29 minucie Daniił Oriechin i to właśnie za sprawą Rosjanina oświęcimianie doprowadzili do wyrównania. Podczas gry w liczebnej przewadze jastrzębianie ponownie objęli prowadzenie, a na początku trzeciej tercji zrobiło się już 1:3.

Łukasz Nalewajka wykorzystał sytuację jeden na jeden Clarkiem Saundersem. Wynik skorygował jeszcze Klemen Pretnar trafiając do pustej bramki z własnej tercji obronnej. Jutro Re-Plast Unię czeka już ostatni sparing. Do Oświęcimia przyjedzie Comarch Cracovia. W swoim ostatnim sprawdzianie "Pasy" uległy u siebie STS-owi Sanok 1:2.

RE-PLAST UNIA Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Bramki: 0:1 Paś 21.04, 1:1 Oriechin (Kowalówka, Zatko) 28.28, 1:2 Sawicki (Wałęga) 36.41, 1:3 Nalewajka (Jarosz) 43.23, 2:3 Pretnar 59.59. Sędziowali: Rafał Noworyta i Paweł Pomorzewski z Oświęcimia. Kary: 20 i 6. Widzów: 700.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar, Helenius, Kalan, Koblar - Wanacki, Luza, Sherbatov, Trandin, Przygodzki - M. Noworyta, P. Noworyta, Garszyn, Kowalówka, Oriechin - Kot, Piotrowicz, Krzemień, Malicki, Dudkiewicz. Trener: Nik Zupancić.