HOKEJ NA LODZIE. Jest przełamanie! Unia ogrywa "Szarotki"

26 października 2018 Autor: png
Unia zrewanżowała się góralom z Nowego Targu za porażkę poniesioną pod Tatrami. Fot. Szymon Chabior

Unia zrewanżowała się góralom z Nowego Targu za porażkę poniesioną pod Tatrami. Fot. Szymon Chabior

Derby Małopolski dla Unii! Oświęcimianie pokonali w meczu zwanym dawniej klasykiem polskiej ligi nowotarskie Podhale 5:2. To znakomity prognostyk przed meczami z najtrudniejszymi rywalami. W niedzielę podopieczni Jirziego Sejby zmierzą się z Tauronem GKS Katowice, a dwa dni później ich rywalem będzie urzędujący mistrz Polski - tyski GKS.

W starciu Unii z Podhalem wszystko zaczęło się po myśli górali. Podczas gry w liczebnej przewadze wynik otworzył ligowy weteran i były zawodnik biało-niebieskich Jarosław Różański. Gospodarze także zrobili pożytek z kary mniejszej rywali. Przemysław Odrobny nie zdążył się przemieścić między słupkami i "gumę" do siatki posłał Patryk Malicki.

Bardzo dobra w wykonaniu unitów była druga odsłona. Najpierw Damian Piotrowicz, a później Sebastian Kowalówka znaleźli sposób na popularnego "Wiedźmina". W 48 minucie Podhale zdobyło kontaktowego gola, ale szybko Unia odzyskała dwubramkowe prowadzenie. Andrej Themar z bliska trafił do bramki. Na 37 sekund przed końcową syreną "kropkę nad i " postawił Andrej Themar. Najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu ustalił wynik, kiedy do boksu zjechał Przemysław Odrobny.

W pozostałych meczach:
Węglokoks Kraj Polonia Bytom - GKS Tychy 4:2
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:3
MH Automatyka Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 3:5
PGE Orlik Opole - Tauron GKS Katowice 2:5
Awansem: Energa Toruń - Kadra PZHL U23 8:2

UNIA OŚWIĘCIM - TatrySki Podhale Nowy Targ 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Bramki: 0:1 Różański (Zapała, Sammalmaa) 15, 1:1 Malicki (Danecek, Jeżek) 20, 2:1 Piotrowicz (Haas) 26, 3:1 S. Kowalówka (Jeżek, Tabacek) 30, 3:2 Sammalmma (Różański, Koski) 48, 4:2 Themar (Tabacek, Kiiholma) 52, 5:2 Themar (Jeżek, Kiiholma) 60. Sędziował: Maciej Pachucki z Gdańska. Kary: 8 i 10 minut. Widzów: 1500.
UNIA: Fikrt - Jeżek, Vehmanen, S. Kowalówka, Danecek, Malicki - Saur, Maciejewski; Themar, Kiiholma, Tabacek - Paszek, A. Kowalówka, Adamus, Haas, Piotrowicz - Gębczyk, Bezuska, Gruszka, Wanat, Wojtarowicz.
PODHALE: Odrobny - Wajda, Tolvanen, Siuty, Neupauer, Guzik - Moksunen, Różański; Sammalamaa, Koski, Dziubiński - Dutka, Jaśkiewicz; Worwa, Zapała, Michalski - Mrugała, Wsół, Liikanen, Kapica, Słowakiewicz.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 27.10.2018 10:55
Masz racje. A teraz bedzie trzeba przychodzic kibicowac na sektor C, a co do elki to lepiej sie nie wypowiadac,bo szkoda nerwow.
Kazimierz, 26.10.2018 23:59
Sektor "C" jest sektorem prawdziwych kibiców. Po raz kolejny dali temu wyraz. A cieniasy spod gniazda znów się nie popisały.