HOKEJ NA LODZIE. Jest zwycięstwo, jest nadzieja…

27 października 2012 Autor: png

Aksam Unia pokonała na własnym lodzie HC GKS Katowice 3:1 i zmniejszyła punktowy dystans dzielący biało-niebieskich od „czwórki”. Wszystko za sprawą porażki Comarch Cracovii w Jastrzębiu 5:2. Do miejsca premiowanego grą w play-off, biało-niebieskim brakuje siedem „oczek”. To ciągle dużo, ale nie wolno składać broni. A może w play-off zagra więcej zespołów? O tym zadecyduje PZHL.

Po decyzji torunian o wycofaniu z rozgrywek, sytuacja w PLH mocno się pogmatwała. Gdyby utrzymać warunki, które obowiązywały przed sezonem, to sosnowiczanie i katowiczanie graliby już tylko o „czapkę gruszek”. Ich punktowe straty do „czwórki” są bowiem zbyt duże, a z kolei spadek tym zespołom już nie grozi. Czy zasady rozgrywek zostaną zmienione, dowiemy się niebawem…

Tymczasem biało-niebiescy wywiązali się z roli faworyta i po raz pierwszy w tym sezonie pokonali beniaminka z Katowic. Wynik meczu otworzył Wojciech Wojtarowicz, kiedy oświęcimianie grali w liczebnej przewadze. Szybko odpowiedziała „Gieksa”, ale jeszcze przed pierwszą przerwą drugiego gola dla Aksam Unii zdobył wyróżniający się na lodzie – Marcin Jaros. Kiedy do końca drugiej tercji brakowało zaledwie 5 sekund, wynik podwyższył Jarosław Rzeszutko.

W ostatniej tercji mecz nabrał rumieńców, ale za sprawą bokserskich pojedynków. Najpierw o umiejętnościach z ringu przekonywał Craig Cescon i Siarhiej Chomko. Później rękawice skrzyżował Daniel Galant i Peter Tabacek. Cała „czwórka” została odesłana do szatni, a wynik meczu nie uległ już zmianie. Teraz w PLH nastąpi przerwa. Rozgrywki zostaną wznowione 20 listopada. Wcześniej (16 i 18 listopada) kibiców czekają ćwierćfinały Pucharu Polski.

Aksam Unia Oświęcim – HC GKS Katowice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Bramki: Wojtarowicz 14, Jaros 18, Rzeszutko 40 – Bepierszcz 17. Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski (Bydgoszcz) oraz Marcin Polak i Marek Syniawa. Kary: 60 (w tym kary meczu dla Siarhieja Chomki i Petera Tabaczka) i 60 (w tym kary meczu dla Craiga Cescona i Daniela Galanta). Widzów: 700.

Aksam Unia: Fikrt – Nikolov, Gabryś, Różański, Rzeszutko, Chomko – Prokopczik, Piekarski, Łucznikow, Tabaczek, Wojtarowicz – Połącarz, Kasperczyk, Jaros, Jakubik, Adamus oraz Skrzypkowski, Stachura.