HOKEJ NA LODZIE. JKH GKS już po raz czwarty w tym sezonie pokonuje Unię

06 stycznia 2019 Autor: png
O meczu z JKH oświęcimianie muszą szybko zapomnieć. Już we wtorek Unię czekają arcyważne derby Małopolski w Krakowie. Fot. Szymon Chabior

O meczu z JKH oświęcimianie muszą szybko zapomnieć. Już we wtorek Unię czekają arcyważne derby Małopolski w Krakowie. Fot. Szymon Chabior

Ciągle trudno o dobre humory i optymizm wśród oświęcimskich fanów. Po zmianie na stanowisku trenera (Jirziego Sejbę zastąpił Witold Magiera) i zatrudnieniu kolejnych obcokrajowców (Aleksiej Trandin, Martin Przygodzki) punktów nie przybyło. Biało-niebiescy po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali. Dziś po raz czwarty w tym sezonie ulegli ekipie JKH GKS. Jastrzębianie zwyciężyli w Oświęcimiu 1:4.

W starciu przeciwko Jastrzębiu w zespole prowadzonym przez Witolda Magierę debiut zaliczyli dwaj zawodnicy sprowadzeni z opolskiego Orlika. Mowa o Aleksieju Trandinie i Martinie Przygodzkim. Ten pierwszy strzelił nawet swojego gola numer jeden dla nowej drużyny, ale było to przysłowiowe trafienie na otarcie łez. Przy pozostałych uderzeniach graczy gospodarzy, strzegący bramki JKH - Ondrej Raszka spisywał się bez zarzutu.

Pierwsza tercja nie przyniosła goli, a krótko po otwarciu drugiej kapitalnym uderzeniem popisał się Tomas Kominek. Krążek odbił się od wewnętrznej części poprzeczki i wylądował za plecami Michala Fikrta. Na początku trzeciej tercji błąd popełnił Michał Fikrt, który nie nakrył "gumy", więc Radosław Nalewajka z bliska podwyższył na 0:2. Dwie minuty później padł trzeci gol dla JKH i sytuacja Unii była już bardzo trudna.

Nadzieje odżyły po wykorzystanej grze w liczebnej przewadze (Aleksiej Trandin), ale to było wszystko na co tego wieczoru stać było gospodarzy. "Kropkę nad i" postawił Tomasz Kulas. Unia ciągle zajmuje siódme miejsce w tabeli PHL ze stratą siedmiu punktów do szóstego beniaminka z Torunia. Kolejny mecz już we wtorek. Oświęcimianie zmierzą się w Krakowie z Comarch Cracovią.

UNIA Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Bramki: 0:1 Kominek (Dubinin) 21.48, 0:2 R. Nalewajka 40.38, 0:3 Wróbel (Kubesz, Lukacik) 42.42, 1:3 Trandin (Jachym, Przygodzki) 48.46, 1:4 Kulas 55.48. Sędziował: Maciej Pachucki z Gdańska oraz Maciej Byczkowski i Dariusz Pobożniak. Kary: 10 i 37 (w tym kara meczu dla Michałowskiego). Widzów: 1.000.
UNIA: Fikrt - Saur, Vehmanen, Tabacek, Kiilholma, Themar - Jeżek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Jachym, Maciejewski, Adamus, Wanat, Piotrowicz - A. Kowalówka, Paszek Trandin, Przygodzki. Trener: Witold Magiera.
JKH: Raszka - Lukacik, Homer, Wróbel, Fabus, Paś - Grof, Michałowski, Kominek, Dubinin, R. Nalewajka - Kubesz, Sulka, Ł. Nalewajka, Kulas, Nahunko - Gimiński, Kantor, Jarosz, Sołtys, Wałęga. Trener: Robert Kalaber.

W pozostałych meczach XXXV kolejki PHL:
KH Energa Toruń - GKS Tychy 3:5 (1:0, 1:5, 1:0)
PGE Orlik Opole - Comarch Cracovia 0:10 (0:3, 0:4, 0:3)
MH Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 4:2 (0:1, 0:0, 4:1)
Węglokoks Kraj Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ (przełożony na 29 stycznia)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
oświęcimianin, 08.01.2019 08:24
Popieram, ale pan Chwierut będzie nadal ładował w ten worek bez dna
inz.gamoń, 07.01.2019 13:03
Najwyższy czas pogonić to towarzystwo w cztery strony świata. Nie chce (zresztą nie tylko ja) aby moje podatki finansowały taką amatorkę. Wolę aby w 1 drużynie byli sami juniorzy z I ligi.
jaccek, 07.01.2019 09:45
dziadostwo to ty masz w głowie mamoń,
Max, 07.01.2019 08:35
Niezły tam macie burdel w tym archeo
inz.mamoń, 06.01.2019 21:29
ile idzie z kasy miasta na to dziadostwo?