HOKEJ NA LODZIE. Karne rozstrzygnięcie w Sosnowcu

18 stycznia 2019 Autor: png
Oświęcimianie wygrali dziś po karnych z Zagłębiem w Sosnowcu, ale strata do szóstego miejsca wzrosła do dziewięciu punktów. Fot. Szymon Chabior

Unia wygrała dziś w Sosnowcu, ale po wyjątkowo ciężkiej przeprawie. Wiele wskazywało na zwycięstwo Zagłębia. Oświęcimianie zdołali doprowadzić do remisu dosłownie w samej końcówce. Całe szczęście, że w tym sezonie biało-niebiescy wygrywają w rzutach karnych jak na zawołanie. Nie inaczej było dziś nad Brynicą...

Ciekawe widowisko oglądali dziś kibice w Sosnowcu na którym nie zabrakło fanów hokeja z Oświęcimia. Goście mieli powody do radości po 10 minutach gry. Unia w najmniej spodziewanym momencie objęła prowadzenie. Kiedy karę mniejszą odsiadywał Patryk Malicki przyjezdni wyprowadzili zabójczą kontrę po której na listę strzelców wpisał się Andriej Themar.

W drugiej odsłonie znowu padł jeden gol, ale tym razem skapitulował Michal Fikrt. W podbramkowym zamieszaniu najwięcej sprytu wykazał Tomasz Kozłowski i po 40 minutach wynik ciągle był sprawą całkowicie otwartą. Rozstrzygnięcia nie przyniosła też trzecia tercja, a nawet dogrywka. Wydawało się, że sosnowiczanie zgarną pełną pulę, bo w 56 minucie błąd oświęcimskiej defensywy wykorzystał Tomasz Kozłowski.

Biało-niebiescy nie zamierzali jednak wywieszać "białej flagi". Kiedy do końcowej syreny brakowało raptem 105 sekund wyrównał Juha Kiilholma. Fin idealnie przymierzył przy słupku. W dogrywce goli nie było i o wszystkim decydowały rzuty karne. Najazdy lepiej wykonywali unici. Trafili kolejno Jakub Saur, Sebastian Kowalówka i Aleksiej Trandin. Po sosnowieckiej stronie "Fikiego" pokonał tylko Vladimir Luka.

W pozostałych meczach 40. kolejki gier PHL:
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
KH Energa Toruń - PGE Orlik Opole 10:1 (2:0, 5:0, 3:1)
MH Automatyka Gdańsk - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 12:0 (2:0, 5:0, 5:0)
Awansem: Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

ZAGŁĘBIE Sosnowiec - UNIA Oświęcim 2:3 o rzutach karnych (0:1, 1:0, 1:1, 0:0 dogrywka, 1:3 w karnych)
Bramki: 0:1 Themar (Kiilholma, Vehmanen) 10.30, 1:1 T. Kozłowski (Salamon, Słaboń) 35.12, 2:1 T. Kozłowski 55.42, 2:2 Kiilholma (Themar) 58.15, 2:3 Trandin 65.00 (decydujący rzut karny). Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Marcin Polak (główni) oraz Dariusz Pobożniak, Patryk Puławski (liniowi). Kary: 6 i 2.
ZAGŁĘBIE: Radziszewski - Turoń, Horzelski, Stoklasa, Bucenko, Luka - Akimoto, Podsiadło, Kozłowski, Słaboń, Salamon - Charousek, Działo, Piotrowski, Rutkowski, Bernacki - Duszak, Gniewek, Stojek, Sikora, Jarosz.
UNIA: Fikrt - Saur, Vehmanen, Themar, Tabacek, Kiilholma - Noworyta, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Prusak, Maciejewski, Adamus, Wanat, Piotrowicz - A. Kowalówka, Paszek, Malicki, Trandin, Przygodzki.