HOKEJ NA LODZIE. Kevin nie będzie sam w oświęcimskim domu

21 listopada 2020 Autor: png
61-letni Amerykanin - Kevin Constantine został nowym szkoleniowcem oświęcimsiej Re-Plast Unii. Szkoleniowca z tak bogatym doświadczeniem jeszcze w Oświęcimiu nie było. Fot. Unia Oświęcim/FB

61-letni Amerykanin - Kevin Constantine został nowym szkoleniowcem oświęcimsiej Re-Plast Unii. Szkoleniowca z tak bogatym doświadczeniem jeszcze w Oświęcimiu nie było. Fot. Unia Oświęcim/FB

To zupełnie nowa karta w historii oświęcimskiego hokeja. Biało-niebieskich poprowadzi amerykański szkoleniowiec! Po trenerach zza wschodniej, południowej granicy, a także szwedzkiej (Charles Franzen) i słoweńskiej szkole (Nik Zupancić), przyszedł czas na rządy aż zza oceanu.

Mamy zatem pierwszy taki przypadek w długiej historii klubu z Oświęcimia. Klubowy zarząd z ulicy Chemików poinformował, że Nika Zupancića zastąpi Kevin Constantine. Wróble długo ćwierkały, że wybór padnie na Tomka Valtonena, fińskiego szkoleniowca polskiego pochodzenia. Były trener Podhala i reprezentacji Polski wylądował ostatecznie w słowackiej Dukli Michalovce.

Zazwyczaj z Kevinem witaliśmy się w grudniu podczas bożonarodzeniowych świąt. Teraz niespodziewanie poznamy go wcześniej. Nie będzie on sam w oświęcimskim domu. Bratnią duszę powinien mieć w bramkarzu zza wielkiej wody, czyli Kanadyjczyku Clarku Saundersie.


Żarty jednak na bok, bo Kevin Constantin ma przed sobą poważną robotę do wykonania, a z aklimatyzacją w nowym otoczeniu nie powinno być najmniejszych problemów. Wicemistrzowie Polski znajdują się w dołku i mieli spore problemy z awansem do grona półfinalistów Pucharu Polski. Ostatecznie cel udało się zrealizować i już pod wodzą Amerykanina powalczą o to trofeum.


Kevin Constantine przylatuje do Oświęcimia z bardzo mocnymi „papierami”. Siedem lat pracy w najsilniejszej lidze świata NHL nie wymaga nawet komentarza. 61-letni Amerykanin prowadził tak znakomite firmy jak Pittsburgh Penguins, San Jose Sharks i New Jersey Devils. Trzy ostatnie lata spędził w Azji. Tam trenował ekipę Daemyung Killer Whales.


Nowy szkoleniowiec ma się pojawić w Oświęcimiu w najbliższy poniedziałek. Tak więc, witamy na oświęcimskim pokładzie i możemy sobie tylko wspólnie życzyć, aby był to przysłowiowy strzał w „dziesiątkę”.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy