HOKEJ NA LODZIE. Klasyk dla górali w ponownym debiucie Witolda Magiery

02 stycznia 2019 Autor: png
Oświęcimianie przegrali dziś z góralami w Nowym Targu i ciągle zajmują siódme miejsce w tabeli ekstraligi. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie przegrali dziś z góralami w Nowym Targu i ciągle zajmują siódme miejsce w tabeli ekstraligi. Fot. Szymon Chabior

Dziś po raz drugi w swojej trenerskiej karierze w roli szkoleniowca biało-niebieskich zadebiutował Witold Magiera. Ponowne wejście do boksu w roli pierwszego trenera Unii nie było dla niego niestety udane. Oświęcimianie minimalnie ulegli pod Tatrami w małopolskich derbach miejscowemu Podhalu. Kolejnym rywalem zespołu Witolda Magiery będzie JKH GKS Jastrzębie. To spotkanie zostanie rozegrane 6 stycznia w Oświęcimiu.

Górale szybko objęli dziś prowadzenie. Po błędzie Dawida Maciejewskiego krążek przejął Rafał Dutka i uruchomił Krzysztofa Zapałę. Reprezentacyjny napastnik dokładnie przymierzył pod poprzeczkę i Michal Fikrt był bez szans. W pierwszych dziesięciu minutach nowotarżanie wyprowadzili dwa kolejne ciosy i w połowie pierwszej tercji zrobiło się już 3:0 dla Podhala.

Jeszcze przed pierwszą przerwą oświęcimianie wykorzystali grę w przewadze. Czerwone światło nad bramką Przemysława Odrobnego "zapalił" Iiro Vehmanen. Na krótko przed końcem drugiej partii na 4:1 podwyższył Oskar Jaśkiewicz i wydawało się, że jest "po meczu".

Biało-niebiescy ambitnie próbowali jednak wrócić do gry. Nadzieję w biało-niebieskie serca przywrócił Jan Danecek, zaś w 51 minucie kontaktowego gola strzelił Andriej Themar. Goście do końca szukali wyrównującego trafienia i kilka razy mocno "postraszyli Wiedźmina". Wynik nie uległ jednak zmianie. Małopolskie derby, zwane dawnej klasykiem polskiej ligi zakończyły się zatem skromnym zwycięstwem nowotarżan.

W pozostałych meczach XXX kolejki PHL:
GKS Tychy - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 10:3 (1:1, 5:1, 4:1)
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Zagłębie Sosnowiec - MH Automatyka Gdańsk 4:3 po dogrywce (1:2, 1:0, 1:1, 1:0 dogrywka)
PGE Orlik Opole - Tauron KH GKS Katowice (przełożony na 22 stycznia)

TatrySki Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Bramki: 1:0 Zapała (Dutka) 2.35, 2:0 Michalski (Zapała) 7.03, 3:0 Sammalmaa (Koski, Różański) 9.47, 3:1 Vehmanen (Themar) 15.25, 4:1 Jaśkiewicz (Kolusz) 38.51, 4:2 Danecek (Bezuska) 44.33, 4:3 Themar (Vehmanen) 50.20. Sędziował: Mateusz Niżnik jako główny oraz Maciej Gąsienica-Makowski i Andrzej Nenko. Kary 12 i 10. Widzów: 600.
PODHALE: Odrobny - Wajda, Tolvanen, Różański, Koski, Worwa - Jaśkiewicz, Kolusz, Sammalmaa, Neupauer, Guzik - Hovinen, Moksunen, Siuty, Zapała, Michalski - Mrugała, Dutka, Wsół, Kapica, Słowakiewicz. Trener: Tomek Valtonen.
UNIA: Fikrt - Saur, Vehmanen, Tabacek, Kiilholma, Themar - Jeżek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Jachym, Maciejewski, Piotrowicz, Wanat, Adamus - A. Kowalówka, Paszek, Prusak, Malicki. Trener: Witold Magiera.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy