HOKEJ NA LODZIE. Klasyk dla wicemistrzów Polski!

28 września 2020 Autor: png

Po sześciu seriach hokejowej ekstraligi oświęcimianie zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 13 punktów. Z kompletem zwycięstw prowadzi toruńska Energa. Fot. Szymon Chabior

Po sześciu seriach hokejowej ekstraligi oświęcimianie zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 13 punktów. Z kompletem zwycięstw prowadzi toruńska Energa. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimska Re-Plast Unia zwycięża w małopolskich derbach, zwanych przed laty klasykiem polskiej ligi. Po ciekawym i emocjonującym pojedynku wicemistrzowie Polski okazują się lepsi od nowotarskich "Szarotek".

Zaczęło się jednak po myśli górali. Podczas gry w liczebnej przewadze wynik spotkania otworzył Alan Łyszczarczyk. W 13 minucie zrobiło się 0:2, kiedy w zamieszaniu podbramkowym krążek do siatki posłał Kacper Guzik. Odpowiedź gospodarzy była jednak piorunująca.

Zaledwie 15 sekund później Teddy Da Costa zamienił na gola dokładne dogranie Daniła Oriechina. Druga odsłona należała do biało-niebieskich. Najpierw Luka Kalan z bliska doprowadził do remisu, a później Martin Przygodzki sprytnie zmienił lot krążka po strzale Ryana Glenna.

Na początku trzeciej tercji podopieczni Nika Zupancića wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Podobnie jak to było przy trafieniu na 3:2 wykorzystali grę w przewadze. Górale nie zamierzali jednak "wywieszać białej flagi" i złapali kontakt za sprawą Emila Sveca.

Później za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale kapitalnie w bramce Re-Plast Unii tradycyjnie spisywał się Clarke Saunders. Na nic zdał się też manewr trenera Andrieja Gusova z wycofaniem bramkarza.

RE-PLAST UNIA Oświęcim - TAURON KH PODHALE Nowy Targ 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Bramki: 0:1 Łyszczarczyk (Pettersson) 5.07, 0:2 Guzik (Ankudinov, Rancevs) 12.55, 1:2 Da Costa (Oriechin, P. Noworyta) 13.10, 2:2 Kalan (Piotrowicz, Kowalówka) 25.01, 3:2 Przygodzki (Glenn, Trandin) 29.11, 4:2 Kowalówka (Kalan, Pretnar) 41.08, 4:3 Svec (Bepierszcz, Vachovec) 51.35. Sędziowali: Krzysztof Kozłowski z Sosnowieca i Wojciech Wrycza z Gdańska (jako główni). Kary: 6 i 8. Widzów: 1500.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar, Helenius Kalan, Koblar - Glenn, Luza, Sherbatov, Trandin, Przygodzki - Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Kowalówka, Oriechin - M. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Garszyn. Trener: Nik Zupancić.
PODHALE: Odrobny - Chaloupka, Birzins, Bepierszcz, Vachovec, Svec - Mrugała, Tomasik, Łyszczarczyk, Neupauer, Pettersson - Gajor, Sulka, Ankudinow, Rancevs, Guzik - P. Wsół, B. Wsół, Bochnak, Słowakiewicz, Worwa. Trener: Andriej Gusov.

Pozostałe mecze VI kolejki PHL:
Stoczniowiec Gdańsk - Energa Toruń 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy