HOKEJ NA LODZIE. Klątwa najazdów. Punkt w debiucie amerykańskiego trenera

27 listopada 2020 Autor: png
Oświęcimianie przegrali w Tychach po serii karnych, a już w niedzielę na własnym lodzie będą podejmowali Ciarko STS Sanok. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie przegrali w Tychach po serii karnych, a już w niedzielę na własnym lodzie będą podejmowali Ciarko STS Sanok. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie po raz trzeci w tym sezonie przegrali z mistrzami Polski i po raz drugi z rzędu polegli po serii rzutów karnych. W tym sezonie biało-niebiescy ewidentnie nie mają szczęścia do najazdów. Na pocieszenie wracają z Tychów z jednym punktem.

Re-Plast Unia zagrała zdecydowanie lepiej, niż podczas ostatniego spotkania w gdańskiej hali „Olivii”. To jednak tyszanie stosunkowo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Po składnej akcji pierwszego ataku kontaktowego gola strzelił Sebastian Kowalówka. Wynik 2:1 dla tyszan utrzymał się aż 42 minuty.

Wówczas na 3:1 z nadgarstka dokładnie przymierzył Christian Mroczkowski. Biało-niebiescy nie zamierzali się jednak poddawać. Najpierw Teddy Da Costa, a niespełna dwie minuty później Damian Piotrowicz doprowadzili do remisu. Wszystko zaczynało się zatem od początku.

Na 4:3 trafił Jarosław Rzeszutko zaskakując Clarke Saundersa uderzeniem z pierwszego krążka. Wydawało się, że mistrzowie Polski zgarną pełną pulę. Tymczasem Patrik Luza backhandem zaskoczył Johna Murraya. Potrzebna była więc dogrywka, ale w dodatkowym czasie gole nie padły. O wszystkim rozstrzygnął złoty gol z karnego Jeana Dupuy.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 5:4 po rzutach karnych (2:1, 0:0, 2:3, 0:0 dogrywka, 1:0 karne)
Bramki: 1:0 Mroczkowski (Szczechura) 07.59, 2:0 Dupuy (Bizacki, Seed) 09.02, 2:1 Kowalówka (Kalan, Koblar) 10.00, 3:1 Mroczkowski (Szczechura) 41.59, 3:2 Da Costa (Glenn, Oriechin) 43.25, 3:3 Piotrowicz (Krzemień) 45.07, 4:3 Rzeszutko (Dupuy) 52.52, 4:4 Luza (Da Costa) 56.56, 5:4 Dupuy (decydujący karny) 65. Sędziowali Sebastian Kryś, Bartosz Kaczmarek (jako główni) oraz Piotr Matlakiewicz, Marcin Młynarski (jako liniowi). Kary: 6 i 2. Mecz bez widzów.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Bezuska, Kowalówka, Kalan, Koblar - Luza, Glenn, Sherbatov, Trandin, Przygodzki - M. Noworyta, P. Noworyta, Garszyn, Da Costa, Oriechin - Piotrowicz, Krzemień, Malicki. Trener: Kevin Constantine.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy