HOKEJ NA LODZIE. Kolejne rozczarowanie w biało-niebieskim kolorze

24 września 2018 Autor: png
Oświęcimianie zajmują dopiero dziesiąte miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Prowadzi Tauron KH GKS Katowice. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie zajmują dopiero dziesiąte miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Prowadzi Tauron KH GKS Katowice. Fot. Szymon Chabior

To już trzecia porażka w czwartym meczu tego sezonu. Oświęcimska Unia przegrała na wyjeździe z Energą Toruń 4:3. Nic zatem dziwnego, że w klubie z ulicy Chemików atmosfera daleka jest od sielankowej. Biało-niebiescy niebezpiecznie przycumowali na dole ligowej tabeli.

Mecz w Toruniu rozpoczął się po myśli Unii. Goście potrzebowali zaledwie 74 sekund, aby objąć prowadzenie. Po uderzeniu Dawida Maciejewskiego lot krążka zmienił Andrej Themar i szybko zrobiło się 0:1. Jak się później miało okazać, były to przysłowiowe miłe złego początki. Jeszcze przed pierwszą przerwą "guma" dwukrotnie znalazła się za plecami Michala Fikrta.

W 49 minucie Tomas Parisek przymierzył z nadgarstka i torunianie objęli już dwubramkowe prowadzenie. Później mieliśmy odpowiedź Unii (Sebastian Kowalówka) i równie szybką ripostę gospodarzy (Arciom Mianciuk). Kiedy w przewadze trafił Miloslav Jachym zaświtała nadzieja na odwrócenie losów rywalizacji. Trener Jirzi Sejba poprosił o czas i ściągnął bramkarza. Wynik niestety nie uległ już zmianie.

Już jutro Unię czeka spotkanie z sąsiadującym w tabeli PHL Zagłębiem. Sosnowiczanie rozegrali sześć gier w których uzbierali zaledwie trzy punkty. Wtorkowe spotkanie w Oświęcimiu rozpocznie się o godz. 18. Nikt z fanów biało-niebieskich nie wyobraża sobie innego scenariusza, jak wygrana gospodarzy...

KH Energa Toruń – Unia Oświęcim 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)
Bramki: 0:1 Themar (Maciejewski) 1.14, 1:1 Oriechin (Garszyn) 2.27, 2:1 Naparło (Wiśniewski) 11.36, 3:1 Parizek (Karczocha, Oriechin) 48.16, 3:2 S. Kowalówka (Tabacek, Maciejewski) 49.14, 4:2 Mianciuk (Parizek, Minge) 49.41, 4:3 Jachym (Gruszka, Danecek) 55.03. Sędziował Sebastian Kryś (jako główny) oraz Piotr Matlakiewicz i Dariusz Pobożniak. Kary: 8 i 10. Widzów: 1500.
ENERGA: Spesny - Parizek, Walter, Minge, Mianciuk, Dołęga - Kamienkow, Trachanow, Garszyn, Karczocha, Orechin - Skólmowski, Jaworski, Biały, Wiśniewski, Naparło oraz Lidtke, Zieliński, Husak, Olszewski. Trener: Jurij Cziuch.
UNIA: Fikrt - Jachym, Bezuszka, S. Kowalówka, Danecek, Gruszka - Maciejewski, Gabryś, Themar, Haas, Tabacek - Saur, A. Kowalówka, Wojtarowicz, Paszek, Malicki oraz Piotrowicz, Wanat. Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Krzysztof, 24.09.2018 21:44
Wyborco, czy coś słyszałeś, że Starzec ma zostać trenerem ? Wszak trener jest odpowiedzialny za kondycję zespołu. :)
Były członek Zarządu, 24.09.2018 16:41
Pani Prezes, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... pokonanym...
Wyborca, 24.09.2018 16:07
A jaki pomysł na lepszą kondycję zespołu ma Kandydat na Prezydenta, Zbigniew Starzec ?
Kazimierz, 24.09.2018 15:45
Brak komentarzy, brak słów.