HOKEJ NA LODZIE. Koniec ery Josefa Dobosza

23 października 2017 Autor: png
Josef Dobosz nie jest już trenerem biało-niebieskich. Fot. www.unia-oswiecim.pl

Josef Dobosz nie jest już trenerem biało-niebieskich. Fot. www.unia-oswiecim.pl

Takiej reakcji klubowego zarządu można się było spodziewać już od dłuższego czasu. Dziś z zespołem oświęcimskiej Unii pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec - Josef Dobosz. W tym sezonie prowadzeni przez niego biało-niebiescy grali zdecydowanie poniżej oczekiwań. Po jedenastu kolejkach ekstraligi Unia zajmuje dopiero ósme miejsce z dorobkiem zaledwie 12 punktów.

Dla 56-letniego czeskiego szkoleniowca była to druga przygoda z oświęcimskim klubem. Wcześniej pracował z Unią w 2009 roku i stosunkowo szybko został zastąpiony przez Alesa Flasara. Poprowadził zespół w piętnastu meczach i zanotował tylko cztery wygrane.

Pięć lat później Dobosz ponownie trafił do Oświęcimia. Na stanowisku trenera zastąpił Petera Mikulę. Pracował z zespołem do dziś. W ostatnich play-offach prowadzona przez niego Unia z bardzo dobrej strony pokazała się w ćwierćfinałach przeciwko późniejszemu mistrzowi Polski - Comarch Cracovii. "Pasy" awansowały dalej, ale aż trzy z pięciu spotkań rozstrzygały się w dogrywce i karnych.

Dobra postawa zaowocowała przedłużeniem kontraktu z Josefem Doboszem. W tym sezonie oświęcimianie jednak mocno rozczarowują. Czara goryczy przelała się po przegranym w fatalnym stylu ostatnim meczu z JKH GKS Jastrzębie. Unia uległa zdecydowanie 2:6 i w klubie postanowiono rozstać się z Josefem Doboszem.

W najbliższy piątek oświęcimian czeka wizyta w "Małym Spodku" i mecz z Tauronem KH GKS Katowice. W pierwszym spotkaniu Unia uległa temu zespołowi 1:6. Dwa dni później (29 października) zespół z miasta nad Sołą zagra u siebie z gdańską Automatyką. W hali "Olivii" goście zwyciężyli po dogrywce 3:2. W starciu z "Gieksą" oświęcimian poprowadzi Witold Magiera, który pracuje z młodzieżą w biało-niebieskim klubie. Nie jest tajemnicą, że to rozwiązanie jest tymczasowe i podyktowane potrzebą chwili.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 24.10.2017 22:43
Nareszcie.Już myślałem że go nigdy nie wyjebią.
ksunia, 23.10.2017 19:39
Dobra wiadomosc. Niech zabiera ze sobą wszystkich czechow i słowakow