HOKEJ NA LODZIE. Koszmar trzeciej tercji pod Tatrami

20 grudnia 2019 Autor: png
Re-Plast Unia Oświęcim była blisko zwycięstwa w Nowym Targu, ale wszystko zaprzepaściła w trzeciej tercji.. Tymczasem już w niedzielę ostatni w tym roku mecz ligowy. Biało-niebiescy będą podejmowali JKH GKS Jastrzębie. Fot. Szymon Chabior

Re-Plast Unia Oświęcim była blisko zwycięstwa w Nowym Targu, ale wszystko zaprzepaściła w trzeciej tercji.. Tymczasem już w niedzielę ostatni w tym roku mecz ligowy. Biało-niebiescy będą podejmowali JKH GKS Jastrzębie. Fot. Szymon Chabior

Dziś pod Tatrami doszło do hokejowego starcia zwanego dawniej klasykiem polskiej ligi. Górale podejmowali oświęcimską Re-Plast Unię. Przed meczem obie drużyny miały na swoim koncie taką samą liczbę punktów, więc stawka była podwójna. Zgodnie z oczekiwaniami w Nowym Targu emocji nie brakowało.


W ekipie prowadzonej przez Nika Zupancića i Michala Fikrta debiut miał zaliczyć pozyskany w ostatnich dniach Radek Meidl. 31-letni czeski napastnik ma zastąpić Anatolija Protasenję z którego usług w Oświęcimiu zrezygnowano. Na pierwszy oficjalny mecz Meidla w barwach Re-Plast Unii musimy jednak poczekać. Może już w niedzielę z JKH GKS Jastrzębie.


Pierwsza tercja dzisiejszego pojedynku nie przyniosła goli. Jedni i drudzy mieli swoje okazje, ale świetnie między słupkami radzili sobie Przemysław Odrobny (Podhale) i Clarke Saunders (Re-Plast Unia). Po stronie gości bliski szczęścia był przede wszystkim Martin Przygodzki oraz Dariusz Wanat.


W drugiej odsłonie do głosu doszli goście. Najpierw Miroslav Zatko pokonał popularnego „Wiedźmina” uderzeniem z backhandu, a 90 sekund później Andrej Themar wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem. Na te ciosy górale nie potrafili odpowiedzieć. Oświęcimianie umiejętnie grali w destrukcji i tradycyjnie świetnie bronił Saunders.


Nowotarżanie złapali kontakt w 48 minucie. Wówczas Petr Chaloupka odczarował bramkę kanadyjskiego bramkarza Re-Plast Unii. Gospodarze poszli za ciosem i po błyskawicznie wykorzystanej grze w przewadze doprowadzili do remisu. Na tym nie koniec oświęcimskiego koszmaru. Gola dającego Podhalu komplet punktów zdobył Dylan Willick.


PODHALE Nowy Targ – RE-PLAST UNIA Oświęcim 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
Bramki: 0:1 Zatko (Kalan) 24.52, 0:2 Themar 26.22, 1:2 Chaloupka 47.17, 2:2 Jencik (Dziubiński, Suominen) 49.00, 3:2 Willick (Nattinen, Svec) 54.38. Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Tomasz Radzik (jako główni) oraz Andrzej Nenko, Dariusz Pobożniak (jako liniowi). Kary: 6 i 8. Widzów: 1500.
RE-PLAST UNIA: Saunders – Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Malicki – Bezuska, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki – Saur, Zatko, Prusak, Wanat, Themar – P. Noworyta, M. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raska. Trener: Nik Zupancić.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy