HOKEJ NA LODZIE. Koszmarny początek fazy play-off

15 lutego 2019 Autor: png
Oświęcimianie wysoko przegrali w meczu inaugurującym ćwierćfinałową rywalizację play-off. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie wysoko przegrali w meczu inaugurującym ćwierćfinałową rywalizację play-off. Fot. Szymon Chabior

Nokaut. Tak w największym skrócie można skomentować pierwszy mecz fazy play-off między oświęcimską Unią i Tauronem KH GKS-em Katowice. Ślązacy urządzili sobie strzelecki trening. W "Małym Spodku" biało-niebiescy byli tłem dla wicemistrzów Polski. Czy podopieczni Witolda Magiery zdołają się pozbierać po takim ciosie? Druga odsłona ćwierćfinałowej batalii już w najbliższy poniedziałek w Oświęcimiu.

To był okrutny monolog. Już po 20 minutach losy tego pojedynku były praktycznie rozstrzygnięte. Oświęcimianie utrzymywali bezbramkowy rezultat do 12 minuty. Później w krótkim odstępie katowiczanie zdobyli aż trzy gole. Najpierw Oleg Jaszyn, a później Damian Tomasik i Bartosz Fraszko znaleźli sposób na Michala Fikrta. W odpowiedzi na listę strzelców wpisał się Juha Kiilholma. Fin trafił podczas gry w liczebnej przewadze.

Nokautująca w wykonaniu "Gieksy" była druga tercja. Miejscowi niemiłosiernie punktowali biało-niebieskich. Zdobyli cztery kolejne bramki i po 40 minutach prowadzi aż 8:1. W tym momencie oba zespoły były myślami już przy kolejnym, poniedziałkowym meczu. Trzecia tercja została zatem tylko dograna. Gościom udało się skorygować końcowy rezultat za sprawą Andrieja Themara i Jana Danecka. Nie miało to jednak już większego znaczenia...

Ćwierćfinały play-off:
Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 8:3 (4:1, 4:0, 0:2)
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk (sobota, godz. 17)
TatrySki Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń (sobota, godz. 18)

Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 8:3 (4:1, 4:0, 0:2)
Bramki: 1:0 Jaszyn (Jyrkkio, Starzyński) 11.45, 2:0 Tomasik (Rohtla) 12.10, 3:0 Fraszko (Jaszyn, Starzyński) 15.20, 3:1 Kiilholma (Themar, Tabacek) 16.25, 4:1 Jaszyn (Fraszko, Tuhkanen) 17.44, 5:1 Jaszyn (Fraszko, Starzyński) 24.15, 6:1 Tuhkanen (Wronka, Jyrkkio) 29.05, 7:1 Tuhkanen (Rohtla, Jyrkkio) 37.43, 8:1 Wanacki (Pasiut, Wronka) 38.40, 8:2 Themar 53.00, 8:3 Danecek (Maciejewski, Przygodzki) 54.05. Sędziowali: Przemysław Kępa, Włodzimierz Marczuk (główni), Patryk Kasprzyk, Daniel Lipiński (liniowi). Kary: 45 i 28 min. Stan play-off: 1:0 dla Tauron KH GKS Katowice.
UNIA: Fikrt (30 Lipiński) - Vehmanen, Saur, Tabacek, Kiilholma, Themar - Bezuska, Konig, Adamus, Trandin, Przygodzki - A. Kowalówka, Maciejewski, Piotrowicz, Daneczek, S. Kowalówka - Noworyta, Paszek, Malicki, Wanat, Gruszka. Trener: Witold Magiera.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Wks, 15.02.2019 22:45
No a czego się spodziewaliscie? To było pewne więc nie wiem po co ten szał