HOKEJ NA LODZIE. Kręci się sezon w młodzieżowych ligach

05 listopada 2019 Autor: png
Fot. zbiory UKH Unii

Fot. zbiory UKH Unii

Listopad to wyjątkowo intensywny miesiąc jeśli chodzi o mecze w wykonaniu młodzieżowych drużyn Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unii. Oświęcimian czeka wiele turniejów hokejowych. Zapowiadają się wielkie, sportowe emocje...

Gracze urodzeni w 2012 i 2013 roku rywalizują na co dzień w lidze śląskiej. Ich przeciwnikami są MUKS Naprzód Janów, RTH Zryw Ruda Śląska i UKS Zagłębie Sosnowiec. Każdy z uczestników organizuje jeden turniej podczas którego wszystkie ekipy grają między sobą. Najbliższy zostanie rozegrany 23 lub 24 listopada w Sosnowcu. Z kolei dwa tygodnie później rywalizacja przeniesie się do Oświęcimia.

- Nieco starsi zawodnicy i zawodniczki z roczników 2010 w dniach 9 i 10 listopada pojadą na międzynarodowy turniej mini-hokeja "Laszkiewicz Cup", który organizowany jest w Jastrzębiu przez Leszka Laszkiewicza - informuje Katarzyna Kot, prezeska UKH Unii. - Trafiliśmy do grupy A. Naszymi rywalami będą Laszka Hawks, Podhale Nowy Targ, Naprzód Janów, Zryw Ruda Śląska i HC Byci Karwina.

Z kolei już 16 listopada w Krynicy odbędzie się pierwszy turniej kwalifikacyjny do szóstej edycji "Czerkawski Cup". Weźmie w nim udział osiem drużyn z rocznika 2010 i młodszych, które zostały podzielone na dwie grupy. W fazie grupowej młodzi oświęcimianie i oświęcimianki zmierzą się z Niedźwiadkami Sanok, Uczniowskim Klubem Hokejowym Dębica i Spartą Nowy Targ.

Tymczasem w niedzielę zawodnicy UKH Unii rywalizowali w międzynarodowym turnieju, który odbywał się w Nowym Targu. Wzięło w nim udział osiem zespołów: MMKS Podhale Nowy Targ, Unia Oświęcim, Zagłębie Sosnowiec i Cracovia oraz HC Lev Dubnica, Łuczeniec, Kieżmark i HK Altis Namestowo. Ostatecznie biało-niebiescy zostali sklasyfikowani na piątym miejscu.

- Każdy z zawodników dostał pamiątkowy medal. Nagrody wręczał Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu oraz gość specjalny, czyli Stefan Ruzicka, były zawodnik NHL i KHL oraz reprezentacji Słowacji - zaznacza Katarzyna Kot.

Końcowa kolejność polsko-słowackiego turnieju mini-hokeja w Nowym Targu:
1. MMKS Podhale Nowy Targ
2. HC Lev Dubnica
3. Łuczeniec
4. Kieżmark
5. UKH Unia Oświęcim
6. HK Altis Namestowo
7. Zagłębie Sosnowiec
8. KS Cracovia

Wyniki:
UKH Unia Oświęcim – Łuczeniec 1:3
UKH Unia Oświęcim – Sosnowiec 4:3
Kraków – UKH Unia Oświęcim 2:8
Kieżmark – UKH Unia Oświęcim 5:1
HC Lev Dubnica – UKH Unia Oświęcim 8:2
Podhale – UKH Unia Oświęcim 4:2
UKH Unia Oświęcim – Namestowo 6:6

Skład UKH Unii: Gabriel Jurkiewicz, Alan Bugański, Adam Pasternak, Piotr Fornagiel, Karol Furman, Mikołaj Wróbel, Szymon Krzemień, Jakub Nagy Nadia Sibik, Franciszek Kramarczyk. Trener: Jan Mól

Natomiast zawodnicy żaka młodszego wyjeżdżają w dniach 8-10 listopada na trzydniowy turniej "Kosyl Cup" do Łodzi. W fazie grupowej zmierzą się z drużynami Legia Warszawa, HK Kryvbas, MMKS Podhale Nowy Targ, Dinamo Bereza.

- Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, którzy zarówno organizacyjnie jak i finansowo wspierają udział dzieci w turniejach - kończy prezeska UKH Unii, Katarzyna Kot.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink6 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 65
Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęwww.optifloor.plMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 76