HOKEJ NA LODZIE. Lider zbyt mocny dla biało-niebieskich

04 grudnia 2020 Autor: png
Oświęcimianie przegrali na własnym lodzie z JKH GKS Jastrzębie i spadli na piąte miejsce w tabeli ekstraligi. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie przegrali na własnym lodzie z JKH GKS Jastrzębie i spadli na piąte miejsce w tabeli ekstraligi. Fot. Szymon Chabior

Liderujący w tabeli hokejowej ekstraligi JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy w tym sezonie pokonał wicemistrzów Polski z Oświęcimia. Dzięki temu podopieczni Roberta Kalabera umocnili się na prowadzeniu w PHL. W niedzielę kolejna seria gier. Biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z Katowicami.

Spotkanie w Oświęcimiu mogło się podobać. Po stronie gospodarzy bliski otwarcia wyniku był Ryan Glenn, a po drugiej stronie lodowiska znakomitą okazję zmarnował były napastnik Unii - Martin Kasperlik. Wreszcie Mateusz Bryk silnym uderzeniem pokonał Clarke Saundersa na krótko przed pierwszą przerwą.

Wyjście z klasycznym kontratakiem przyniosło przyjezdnym drugiego gola, a na 135 sekund przed końcem drugiej tercji błąd popełnił Miroslav Zatko. Stracił on krążek na rzecz Martina Kasperlika, który wykorzystał sytuację sam na sam. W tym momencie sytuacja oświęcimian stała się już bardzo trudna.

W trzeciej odsłonie podopieczni Kevina Constantine próbowali jeszcze "wrócić do meczu", ale hokeiści lidera z Jastrzębia nie pozwolili na zbyt wiele. JKH GKS kontrolował wydarzenia na lodzie i stosunkowo pewnie dowiózł zwycięstwo do ostatniej syreny. Oświęcimianie muszą zatem szukać punktów w niedzielnym meczu z Katowicami.

W pozostałych meczach XXII kolejki PHL:
GKS Tychy - GKS Katowice 3:4 po dogrywce (1:1, 1:2, 1:0, 0:1 dogrywka)
Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Stoczniowiec Gdańsk - Tauron KH Podhale Nowy Targ 1:13 (0:2, 0:5, 1:6)
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Bramki: 0:1 Bryk (Rac) 18.31, 0:2 Sołtys (Paś, Jass) 31.52, 0:3 Kasperlik 37.45. Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Patryk Pyrskała (jako główni), Marcin Młynarski, Dariusz Pobożniak (liniowi). Kary: 4 i 4. Mecz bez widzów.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Glenn, Luza, Koblar, Kalan, Kowalówka - Zatko, Bezuska, Oriechin, Da Costa, Malicki - P. Noworyta, M. Noworyta, Przygodzki, Trandin, Sherbatov - Piotrowicz, Krzemień, Prusak. Trener: Kevin Constantine.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy