HOKEJ NA LODZIE. Małopolskie derby bez happy endu

13 listopada 2020 Autor: png


Kolejne spore rozczarowanie w Oświęcimiu. Re-Plast Unia po raz drugi w tym sezonie przegrała z Comarch Cracovią. Fot. Szymon Chabior

Kolejne spore rozczarowanie w Oświęcimiu. Re-Plast Unia po raz drugi w tym sezonie przegrała z Comarch Cracovią. Fot. Szymon Chabior

Hokejowe derby Małopolski, czyli Re-Plast Unia kontra Comarch Cracovia. Dziś w hali lodowej w Oświęcimiu zgodnie z oczekiwaniami emocji było mnóstwo. Szkoda tylko, że meczu na żywo nie mogli zobaczyć kibice. Bez fanów widowisko traci zdecydowanie przynajmniej połowę ze swojej atrakcyjności. Wynik też był daleki od oczekiwanego...

Początek należał do zespołu prowadzonego przez Rudolfa Rohacka. Najpierw Damian Kapica otworzył wynik, a 90 sekund później Erik Nemec poprawił uderzenie Damiana Kapicy, które zatrzymało się na słupku. Re-Plast Unia złapała kontakt za sprawą Jere Heleniusa, ale Jakub Saur sprawił, że „Pasy” znowu prowadziły różnicą dwóch trafień.

W drugiej odsłonie biało-niebiescy byli zespołem lepszym od Comarch Cracovii. Co najistotniejsze znalazło to potwierdzenie na świetlnej tablicy. Oświęcimianie doprowadzili do remisu po drugim golu Jere Heleniusa i trafieniu byłego, wieloletniego gracza Cracovii – Patryka Noworyty. Zabawa zaczynała się zatem od początku.


Aż przez 85 sekund w ostatniej tercji biało-niebiescy grali w podwójnej przewadze i nie zdołali tego faktu wykorzystać. Wydaje się, że to był właśnie kluczowy moment spotkania. To się zemściło w 49 minucie, kiedy gola na 3:4 zdobył Richard Nejezchleb. Podczas gry w przewadze wyrównał Aleksiej Trandin, ale ostatnie słowo należało do krakowian. Kiedy do końcowej syreny brakowało zaledwie 37 sekund decydujący cios zadał Erik Nemec.


W pozostałych meczach XVI kolejki PHL:
Ciarko STS Sanok – GKS Katowice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
GKS Tychy – KH Energa Toruń 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Stoczniowiec Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)


RE-PLAST UNIA Oświęcim – COMARCH CRACOVIA 4:5 (1:3, 2:0, 1:2)
Bramki: 0:1 Kapica (Tiala, Nemec) 9.13, 0:2 Nemec (Kapica, Saur) 10.43, 1:2 Helenius (Koblar, Kalan) 13.48, 1:3 Saur (Kapica) 14.03, 2:3 Helenius (Koblar) 30.13, 3:3 P. Noworyta (Kowalówka, Piotrowicz) 31.46, 3:4 Nejezchleb 48.30, 4:4 Trandin (Sherbatov) 52.23, 4:5 Nemec (Kapica, Tiala) 59.23. Sedziowali: Mariusz Smura, Patryk Pyrskała (jako główni). Kary: 4 i 8. Mecz bez widzów.
RE-PLAST UNIA: Saunders – Zatko, Pretnar, Helenius, Kalan, Koblar – Glenn, Luza, Sherbatov, Da Costa, Przygodzki – Raitanen, Wanacki, Garszyn, Trandin, Oriechin – M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Kowalówka. Trener: Nik Zupancić.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy