HOKEJ NA LODZIE. Małopolskie derby na przełamanie?

05 października 2018 Autor: png
Dziś w Oświęcimiu dojdzie do małopolskich derbów. Unia będzie podejmowała Comarch Cracovię. Fot. (png)

Dziś w Oświęcimiu dojdzie do małopolskich derbów. Unia będzie podejmowała Comarch Cracovię. Fot. (png)

Comarch Cracovia będzie dzisiejszym rywalem hokeistów Unii. Spotkanie zostanie rozegrane na lodowisku w Oświęcimiu. Początek wyznaczono na godz. 18. Wiadomo, że podopieczni Jirziego Sejby potrzebują punktów jak tlenu. Czy przełamią się w meczu przeciwko "Pasom"? Wszyscy w nadsolańskim grodzie wierzą, że tak właśnie będzie...

Dziś w biało-niebieskim zespole prawdopodobnie debiut zaliczy 28-letni Czech - Ales Jezek. Ma na swoim koncie występy w KHL i na zapleczu tej elitarnej ligi. W barwach Popradu występował wspólnie z zawodnikiem Unii - Miroslavem Jachymem. Czas pokaże, czy będzie takim wzmocnieniem kadry drużyny na jakie liczą fani.

Trener gości z Krakowa - Rudolf Rohacek przekonuje, że to oświęcimianie są faworytami piątkowego starcia. Liczy jednak na to, że jego podopieczni postarają się o niespodziankę i przy ulicy Chemików poszukają punktów. Obie drużyny spotkały się w przedsezonowych sparingach. W Oświęcimiu krakowianie wygrali 1:2, a pod Wawelem było 2:3 dla Unii po najazdach.

W tabeli Polskiej Hokej Ligi prowadzi Tauron GKS Katowice. "Gieksa" ma dwa punkty więcej od tyskiego GKS-u, ale rozegrała o jeden mecz więcej. Unia jest dziewiąta z dorobkiem dziesięciu "oczek". Dzisiejsze spotkanie jako sędzia główny poprowadzi Przemysław Kępa z Nowego Targu. Na liniach pomagać mu będą Maciej Byczkowski i Grzegorz Cytawa.

Zestaw par dzisiejszej kolejki PHL:
UNIA OŚWIĘCIM - Comarch Cracovia (godz. 18)
PGE Orlik Opole - TatrySki Podhale Nowy Targ (godz. 18.30)
Tauron GKS Katowice - Węglokoks Kraj Polonia Bytom (godz. 18.30)
MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy (godz. 18.30)
Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec (godz. 18.30)
Awansem: JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL U-23 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 05.10.2018 13:24
Stawiam wynik 4-2 dla Unii.
korek, 05.10.2018 11:22
Do boju Unia!!!!!!!!!!!!!!!!!