HOKEJ NA LODZIE. Mamy to, czyli powtórka z ubiegłego roku!

28 grudnia 2020 Autor: png
Teddy Da Costa (przy wznowieniu) i Eliezer Sherbatov asystowali przy pierwszym golu dla Re-Plast Unii w dzisiejszym półfinałowym spotkaniu o Puchar Polski. Ten duet „maczał palce” także przy arcyważnym trafieniu na 1:3. Fot. (png)

Teddy Da Costa (przy wznowieniu) i Eliezer Sherbatov asystowali przy pierwszym golu dla Re-Plast Unii w dzisiejszym półfinałowym spotkaniu o Puchar Polski. Ten duet „maczał palce” także przy arcyważnym trafieniu na 1:3. Fot. (png)

Oświęcimianie po raz siódmy w historii zagrają w finale Pucharu Polski! Po trzech ligowych porażkach, Re-Plast Unia po raz pierwszy w tym sezonie pokonała tyszan. Olbrzymie brawa dla zespołu prowadzonego przez Kevina Constantine. Mamy zatem powtórkę sprzed roku! Wygrany półfinał z trójkolorowymi i wielki finał z JKH GKS Jastrzębie.

Dziś w Tychach emocji nie brakowało. Tego się zresztą można było spodziewać. Mecze oświęcimian z tyszanami zawsze elektryzowały hokejowych kibiców po obu stronach Wisły. Do tego doszła olbrzymia stawka. Zwycięzca gwarantował sobie miejsce w finale Pucharu Polski, a przegrany żegnał się z tymi rozgrywkami.

W 13 minucie najlepszy z wychowanków stołecznej Legii – Filip Komorski zgubił za bramką Re-Plast Unii Ryana Glenna i zmieścił „gumę” przy słupku bramki strzeżonej przez Clarke'a Saundersa. Błyskawicznie odpowiedzieli biało-niebiescy. Teddy Da Costa ograł obrońcę gospodarzy i zza bramki wyłożył krążek Daniiłowi Oriechinowi. Rosjanin dołożył kija i mieliśmy remis.

Długo wydawało się, że drugie 20 minut nie przyniesie zmiany rezultatu. Tymczasem na 14 sekund przed drugą przerwą Luka Kalan sprytnie trącił krążek w powietrzu po strzale z „niebieskiej” Patryka Noworyty. Zaskoczony John Murray nie miał szans na skuteczną reakcję. Sędziowie analizowali jeszcze na zapisie video czy wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, by po chwili wskazać na środek lodowiska.

W połowie trzeciej tercji oświęcimianie wzorcowo wykorzystali grę w liczebnej przewadze. Zamknęli „trójkolorowych” w zamku, a kapitalnym uderzeniem z okolic bulika popisał się Teddy Da Costa. W tej sytuacji biało-niebiescy postawili mistrzów Polski w bardzo trudnej sytuacji. To był rozstrzygający moment tego pojedynku.


GKS Tychy – RE-PLAST Unia Oświęcim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Bramki: 1:0 Komorski 12.25, 1:1 Oriechin (Da Costa, Sherbatov) 13.46, 1:2 Kalan (P. Noworyta) 39.46, 1:3 Da Costa (Glenn, Sherbatov) 51.22. Sędziowali: Paweł Kosidło, Tomasz Radzik (jako główni), Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (jako liniowi). Kary: 6 i 6. Mecz bez udziału publiczności. Awans do finału PP: Re-Plast Unia.
RE-PLAST UNIA: Saunders – Zatko, Pretnar, Kowalówka, Kalan, Koblar – Bezuska, Glenn, Sherbatov, Trandin, McKenzie – Prusak, Luza, Malicki, Da Costa, Oriechin – M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy