HOKEJ NA LODZIE. Mamy to! Pierwszy krok Re-Plast Unii!

21 lutego 2020 Autor: png
Oświęcimianie otworzyli ćwierćfinałową rywalizację play-off od wygranej nad gdańskim Lotosem 2:0. Fot. (png)

Nie było niespodzianek w pierwszych meczach hokejowego play-off. Zarówno w Oświęcimiu, jak i Tychach wygrywali gospodarze, a co za tym idzie faworyci ćwierćfinałowej rywalizacji.

Fani biało-niebieskich mają powody do zadowolenia. Re-Plast Unia rozpoczęła najważniejszą część sezonu w najlepszy z możliwych sposobów.

Pierwsza tercja dzisiejszego spotkania w Oświęcimiu nie przyniosła goli. Dopiero w 33 minucie biało-niebiescy znaleźli sposób na świetnie usposobionego bramkarza gdańszczan. Jakub Wanacki z bliska odczarował bramkę „Stoczni”. W tym momencie oświęcimskie trybuny oszalały z radości.

Oświęcimianie poszli za ciosem i jeszcze przed drugą przerwą podwyższyli prowadzenie. W roli głównej wystąpili reprezentanci Słowenii. Gregor Koblar zamienił na gola dogranie Klemena Pretnara. Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło na większą kontrolę nad wydarzeniami na lodzie.

W trzeciej partii gdańszczanie za wszelką cenę szukali kontaktowego gola, który pozwoliłby im „wrócić do meczu”. Re-Plast Unia bardzo mądrze grała jednak w destrukcji, a swoje tradycyjnie dołożył bezbłędny Clarke Saunders. Pierwszy krok został zatem zrobiony. Podopieczni Nika Zupancića wywiązali się z roli faworyta. Jutro kolejne starcie również w hali lodowej przy ulicy Chemików w Oświęcimiu.

W drugim meczu mistrzowie Polski z Tychów pokonali toruńską Energę 4:2 (0:0, 0:1, 4:1). Dwa trafienia dla GKS zaliczył Filip Komorski. Po jednym Olaf Bizacki i Christian Mroczkowski (do pustej bramki). Oba gole dla gości strzelił Bartosz Fraszko. W Tychach zanosiło się na prawdziwą sensację, bo do 49 minuty torunianie prowadzili 2:0!

RE-PLAST UNIA Oświęcim – LOTOS PKH Gdańsk 2:0 (0;0, 2:0, 0:0)
Bramki: 1:0 Wanacki (Oriechin, Garszyn) 32.28, 2:0 Koblar (Pretnar, Kalan) 38.51. Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Włodzimierz Marczuk (główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi). Kary: 6 i 10. Widzów: 2.700.
RE-PLAST UNIA: Saunders – Pretnar, Zatko, Koblar, Kalan, Kowalówka – Saur, Bezuska, Przygodzki, Trandin, Meidl – Luza, Wanacki, Themar, Oriechin, Garszyn – P. Noworyta, Piotrowicz, Wanat, Krzemień, Malicki. Trener: Nik Zupancić.