HOKEJ NA LODZIE. Mecz na szczycie, czyli wicelider podejmuje lidera

17 października 2019 Autor: png
Oby jutro hokeiści Re-Plast Unii mieli wiele okazji do fetowania goli. Fot. Szymon Chabior

Oby jutro hokeiści Re-Plast Unii mieli wiele okazji do fetowania goli. Fot. Szymon Chabior

Sporej dawki hokejowych emocji można się jutro spodziewać w oświęcimskiej hali lodowej. Zajmujący obecnie pozycję wicelidera PHL oświęcimianie będą podejmowali prowadzący w tabeli JKH GKS Jastrzębie. Początek piątkowego starcia zaplanowano na godz. 18.

W miniony wtorek podopieczni Nika Zupancića i Michala Fikrta odrabiali ligowe zaległości. Udali się w najodleglejszy z wyjazdów, czyli przyszło im się zmierzyć w Gdańsku z miejscowym Lotosem PKH. Goli było jak na lekarstwo. Najważniejsze, jednak, że wszystko skończyło się po myśli Re-Plast Unii.

Goście objęli prowadzenie za sprawą Dariusza Wanata, który przymierzył z backhandu przy "długim słupku". Na 10 minut przed końcem wyrównał Mateusz Danieluk, ale na więcej przyjezdni nie pozwolili. Duża w tym zasługa świetnie spisującego się kanadyjskiego golkipera Clarke'a Saundersa. Na 69 sekund przed końcem dogrywki Aleksiej Trandin poprawił uderzenie Petera Bezuski i dwa punkty pojechały do Oświęcimia.

Teraz pora ograć na własnym lodzie lidera i zrewanżować się JKH GKS za inauguracyjną porażkę poniesioną na "Jastorze" 4:2 (0:1, 2:0, 2:1). Gole dla Re-Plast Unii zdobywali wówczas Andriej Themar i Klemen Pretnar. Z kolei dla gospodarzy dwukrotnie trafił Dominik Paś, a po jednym golu dorzucili Jan Sołtys oraz Jakub Gimiński. Jak będzie w piątek?

W tabeli prowadzi JKH GKS Jastrzębie. Lider ma swoim koncie dokładnie tyle samo punktów, ile zgromadziła Re-Plast Unia (po 23). O dwa mniej mają goniący prowadzący duet ekipy z Tychów i Katowic. Biało-niebiescy rozegrali jednak o dwa mecze więcej od tych zespołów.

Zestaw par XII kolejki PHL:
RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM - JKH GKS Jastrzębie (piątek, godz. 18)
Lotos PKH Gdańsk - KH Energa Toruń (piątek, godz. 18.30)
Naprzód Janów - Tauron HC GKS Katowice (piątek, godz. 19)
Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ (piątek, godz. 19)
Comarch Cracovia - Kadra PZHL U-23 (23 października, godz. 18)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy