HOKEJ NA LODZIE. Mecz o dwóch obliczach, ale "Gieksa" odprawiona!

16 grudnia 2019 Autor: png
Kolejnymi rywalami hokeistów Re-Plast Unii Oświęcim będą górale z Nowego Targu. Spotkanie z "Szarotkami" już w najbliższy piątek pod Tatrami. Fot. (png)

Kolejnymi rywalami hokeistów Re-Plast Unii Oświęcim będą górale z Nowego Targu. Spotkanie z "Szarotkami" już w najbliższy piątek pod Tatrami. Fot. (png)

Kolejne trzy punkty na koncie biało-niebieskich! Podopieczni Nika Zupancića i Michala Fikrta pokonali na własnym lodzie katowicką "Gieksę" 5:3. Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu już 5:0 i niepotrzebnie później rozluźnili szyki. W efekcie rywale zdobyli trzy gole. Końcówka była nieco nerwowa, ale wszystko skończyło się happy endem.

Oświęcimianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 53 sekundzie objęli prowadzenie po strzale Jakuba Saura. Re-Plast Unia nie poszła jednak za szybko wyprowadzonym ciosem, marnując dwie gry w liczebnej przewadze. Swoje okazje mieli też goście, ale kanadyjski golkiper Clarke Saunders nie dał się zaskoczyć w pojedynkach jeden na jeden.

Druga tercja była najlepsza w wykonaniu biało-niebieskich. Szweda strzegącego bramki Katowic dwukrotnie pokonał Martin Przygodzki. Ładnie z pierwszego krążka przymierzył Gregor Koblar, zaś Łukasz Krzemień zdobył swojego debiutanckiego gola dla oświęcimskiej drużyny. Sygnał do odrabiania strat dał rywalom Jaakko Turtiainen, który z bliska wepchnął gumę do siatki.

W trzeciej odsłonie katowiczanie dorzucili dwa kolejne gole i na lodzie zrobiło się nerwowo. Oświęcimianie wyraźnie zdeprymowani takim obrotem sprawy zaczęli bronić wypracowanej przewagi. Goście na 120 sekund przed końcem postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza. Wynik nie uległ jednak już zmianie.

W pozostałych meczach XXXII kolejki PHL:
Naprzód Janów - GKS Tychy 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)
Lotos PKH Gdańsk - Podhale Nowy Targ 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - TAURON HC GKS Katowice 5:3 (1:0, 4:1, 0:2).
Bramki: 1:0 Saur (Trandin) 0.53, 2:0 Przygodzki (Trandin, Bezuska) 21.34, 3:0 Koblar (Zatko, Kalan) 24.57, 4:0 Przygodzki (Trandin, Piotrowicz) 28.21, 5:0 Krzemień (Malicki, Raszka) 33.17, 5:1 Turtiainen (Rajamaki, Jaśkiewicz) 39.21, 5:2 Kolusz (Pasiut) 46.39, 5:3 Lahde 51.37. Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Włodzimierz Marczuk (jako główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (jako liniowi). Kary: 2 i 8. Widzów: 2.000.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Pretnar, Wanacki, Kowalówka, Kalan, Koblar - Bezuska, Luza, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki - Zatko, Saur, Themar, Wanat, Protasejna - P. Noworyta, M. Noworyta, Raszka, Krzemień, Malicki. Trener: Nik Zupancić.
GKS: Rahm - Wajda, Krawczyk, Krężołek, Pasiut, Da Costa - Jaśkiewicz, Salmi, Turtiainen, Makkonen, Rajamaki - Kolusz, Tomasik, Michalski, Cimzar, Lahde - Krawczyk; Starzyński, Paszek, Mularczyk. Trener: Tommi Satosaari.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy