HOKEJ NA LODZIE. Międzynarodowy sprawdzian oświęcimskiej młodzieży

09 października 2017 Autor: png
Młodzi oświęcimianie zajęli czwarte miejsce w międzynarodowym turnieju o "Puchar Miasta". Fot. nadesłane

Młodzi oświęcimianie zajęli czwarte miejsce w międzynarodowym turnieju o "Puchar Miasta". Fot. nadesłane

Oświęcimska hala lodowa gościła uczestników turnieju najmłodszych adeptów hokeja o "Puchar Miasta U-11". Podczas trzydniowych rozgrywek każda z drużyn rozegrała pięć spotkań systemem każdy z każdym. Na lodzie walczyli mikrusi, czyli zawodnicy z roczników 2007 i 2008.

- Tercje punktowane były osobno, tak aby młodzi zawodnicy z każdym sygnałem rozpoczynającym kolejną część gry z równym zapałem walczyli o punkty - wyjaśnia Katarzyna Kot, prezeska UKH Unii Oświęcim. - Rozgrywaliśmy także konkurencje indywidualne. Nagrody zawodnikom Unii wręczała ich wychowawczyni. Mam na myśli Małgorzatę Piechę, nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 11 do której uczęszczają najmłodsi oświęcimscy hokeiści - dodaje Katarzyna Kot.

W konkursie rzutów karnych najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Staniecko z UKH Unii. Najlepszym bramkarzem wybrano Maxima Gabrukevicha z HC Grodno. W konkursie na najszybsze okrążenie bezapelacyjnie zwyciężył zawodnik z Oświęcimia Adrian Ziobro. Z kolei w teście szybkości 36 metrów najlepszy okazał się Arkhid Sadovskiy (HC Grodno).

Na specjalnym urządzeniu mierzącym prędkość lecącego krążka wyłoniono także zwycięzców w kategorii "siła strzału". Wygrał Daniel Radkevich z Grodna. Drugi był Ronalds Mikelson z Liepaji, natomiast trzecie miejsce zajął Daniel Zagornik z Zagłębia Sosnowiec.

- Dzieci, rodzice oraz trenerzy z sześciu zaproszonych miast uczestniczyli we wspólnej integracyjnej kolacji przygotowanej przez rodziców z Oświęcimia. Zawodnicy i ich rodzice z Białorusi oraz Łotwy zwiedzili Oświęcim. Młodsi Stare Miasto, natomiast starsi obóz koncentracyjny KL Auschwitz-Birkenau. Dziękujemy Urzędowi Miasta Oświęcim za ufundowanie nagród indywidualnych, medali oraz pucharów - powiedziała Katarzyna Kot.

Klasyfikacja końcowa:
1. HC Grodno
2. JKH GKS Jastrzębie
3. Liepajas SSS
4. UKH UNIA OŚWIĘCIM
5. Zagłębie Sosnowiec
6. Legia Warszawa

Skład UKH Unii Oświęcim: Jan Kusak, Kacper Rydzoń, Nataniel Bik, Paweł Płatacz, Piotr Płatacz, Aleksander Wanat, Adrian Ziobro, Oliwier Rał, Oliwier Paul, Antoni Noworyta, Mateusz Wiśniowski, Radosław Kot, Mateusz Staniecko, Franciszek Kożuch, Przemysław Ćwiek, Fabian Mrozik, Maciej Michalak, Piotr Kusak. Trenerzy: Robert Piecha, Małgorzata Gałuszka. Kierownik drużyny: Łukasz Ziober.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy