HOKEJ NA LODZIE. Młodzi hokeiści UKH Unii z brązowymi medalami

02 marca 2020 Autor: png
UKH Unia Oświęcim sięgnęła po brąz mistrzostw Polski w grupie juniora młodszego. Fot. zbiory UKH Unii/nadesłane

UKH Unia Oświęcim sięgnęła po brąz mistrzostw Polski w grupie juniora młodszego. Fot. zbiory UKH Unii/nadesłane

Brązowe medale za sezon 2019/20 wywalczyli juniorzy młodsi UKH Unii. Oświęcimianie awansowali do wielkiej "czwórki" XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej.

Półfinałowym rywalem biało-niebieskich były sanockie Niedźwiadki. Drużyna z Sanoka po pierwszej tercji prowadziła 1:0, zdobywając gola w podwójnej przewadze. W drugich 20 minutach dorzuciła dwa kolejne trafienia.

UKH Unia ambitnie ruszyła do odrabiania strat. Na listę strzelców wpisał się Uładzisław Kandarszenka i Mateusz Filipowicz, ale rywale na więcej nie pozwolili. W efekcie Niedźwiadki pokonały zespół prowadzony przez Witolda Magierę 3:2 (1:0, 2:0, 0:2). W drugim półfinale Sokoły Toruń wygrały z Zagłębiem Sosnowiec 7:4 (3:3, 1:1, 3:0).

Biało-niebiescy spotkali się zatem w meczu o brąz z sosnowiczanami. To właśnie drużyna Zagłębia szybko wyszła na prowadzenie. Najlepszego bramkarza turnieju - Filipa Płonkę uderzeniem z nadgarstka pokonał Wasilij Jerassov. Podczas gry w liczebnej przewadze wyrównał Krystian Sosnowski.

Druga odsłona "małego finału" to już dominacja oświęcimian. Młodzi unici udokumentowali przewagę golami Piotra Kota i Mateusza Filipowicza. W ostatniej partii biało-niebiescy umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, szanując dwubramkowe prowadzenie.

W końcówce trener Zagłębia wycofał jeszcze bramkarza, ale ten manewr przyniósł gola Aleksandra Noworyty, pieczętującego zwycięstwo UKH Unii 4:1 (1:1, 2:0, 1:0). W wielkim finale XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Sokoły Toruń pokonały Niedźwiadki Sanok 3:2 (1:0, 2:2, 0:0). Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Filipa Płonkę z UKH Unii Oświęcim.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy