HOKEJ NA LODZIE. Młodzi oświęcimianie "na pudle" w Krynicy

28 grudnia 2017 Autor: png
Młodzi hokeiści z Oświęcimia zajęli trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju o "Kryształowy Dzban imienia Krzysztofa Kiklicy". Fot. zbiory OSHL Oświęcim

Młodzi hokeiści z Oświęcimia zajęli trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju o "Kryształowy Dzban imienia Krzysztofa Kiklicy". Fot. zbiory OSHL Oświęcim

Już po raz trzeci w uzdrowiskowej Krynicy rozegrano hokejowy turniej najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu o "Kryształowy Dzban imienia Krzysztofa Kiklicy". W międzynarodowych zawodach przeznaczonych dla żaków młodszych wzięło udział osiem zespołów. W tym gronie nie zabrakło oświęcimian.

Oprócz drużyny Ośrodka Szkolenia Hokeja na Lodzie z Oświęcimia wystąpiły cztery inne polskie ekipy z Nowego Targu, Krynicy, Torunia i Janowa. Z kolei Słowację reprezentowały MSKM Trebisov, HK Mladzez Michalovice i MHC 46 Bardejov. Dwudniowy turniej zorganizował KTH Klub Młodzieżowy Krynica. Emocji nie brakowało, a z wygranej ostatecznie cieszyli się górale z Nowego Targu.

W wielkim finale reprezentacja nowotarskiego OSHL pokonała MSKM Trebisov 3:1. Jeszcze bardziej zacięty był pojedynek o trzecie miejsce. Oświęcimianie walczyli z HK Mladez Michalovce, a wszystko rozstrzygało się dopiero w serii rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowali młodzi hokeiści z grodu nad Sołą i to oni zajęli ostatnią pozycję "na pudle". Królem strzelców turnieju w Krynicy został Krzysztof Stabryła z Nowego Targu.

Wyniki oświęcimian:
OSHL Oświęcim - KTH KM Krynica 5:2
OSHL Oświęcim - MSKM Trebisov 2:7
OSHL Oświęcim - OSHL Toruń 11:1
O trzecie miejsce: OSHL Oświęcim - HK Mladez Michalovce 6:5 po rzutach karnych

Ostateczna kolejność: 1. OSHL Nowy Targ, 2. MSKM Trebisov, 3. OSHL Oświęcim, 4. HK Mladzez Michalovice, 5. MHC 46
Bardejov, 6. OSHL Toruń, 7. KTH KM Krynica, 8. OSHL Janów.

Skład OSHL Oświęcim: Fabian Mrozik, Przemysław Ćwiek, Adrian Ziober, Mateusz Staniecko, Jan Kusak, Mateusz Olejnik, Piotr Zabawski, Filip Witek, Kamil Buczak, Bartosz Ludwinek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy