HOKEJ NA LODZIE. Młodzi oświęcimianie za burtą mistrzostw Polski

13 lutego 2018 Autor: png
Juniorów młodszych Unii Oświęcim zabraknie w finałach mistrzostw Polski. Fot. zbiory UKH Unii

Juniorów młodszych Unii Oświęcim zabraknie w finałach mistrzostw Polski. Fot. zbiory UKH Unii

Gdański Stoczniowiec zagra, kosztem Unii, w mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Ten zespół okazał się najlepszy w rozgrywanym w Oświęcimiu turnieju barażowym. Biało-niebieskich zabraknie zatem w zaplanowanych na przełom lutego i marca finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

O jedno miejsce premiowane awansem w turnieju barażowym walczyli gospodarze - UKH Unia Oświęcim, Stoczniowiec Gdańsk i opolski Orlik. Trener biało-niebieskich, Witold Magiera dysponował młodym składem. Jego największym problemem była absencja czołowego zawodnika pierwszej formacji, czyli Kamila Wątora.

O wszystkim rozstrzygnął pojedynek oświęcimian z gdańszczanami. Stoczniowiec wygrał 4:0 i dzięki temu wywalczył przepustkę na finały igrzysk młodzieży. Gdańszczanie nie stracili w turnieju gola, bo odnotowali też rekordowe zwycięstwo nad Orlikiem Opole 15:0.

Z kolei biało-niebiescy w drugim spotkaniu pokonali opolan 8:2. Aż cztery gole dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobył Krynicki. Po jednym dorzucili Magiera, Rudek, Noworyta i Jarnot. Punkty za asysty zanotowali na swoim koncie: Magiera (dwa), Lichota (dwa), Rudek (dwa), Jarnot (dwa), Krynicki i Guzik.

To co nie udało się grupie juniorów młodszych Unii, oby stało się udziałem juniorów starszych. Turniej barażowy w tej kategorii wiekowej rozegrany zostanie na lodowisku w Toruniu. Nie wiadomo jednak czy do baraży dojdzie. Z czterech uczestniczących drużyn wycofały się bowiem sanockie Niedźwiadki i kto wie czy takiej samej decyzji nie podejmie Cracovia. Jeśli tak się stanie, UKH Unia awansuje do finałów bez potrzeby gry w barażach.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy