HOKEJ NA LODZIE. Młodzi unici już w półfinale. Przed nimi walka o medale!

26 kwietnia 2018 Autor: png
Hokeiści UKH Unii walczą w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. Fot. zbiory UKH Unii

Hokeiści UKH Unii walczą w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. Fot. zbiory UKH Unii

Na lodowisku w Nowym Targu trwa finałowy turniej o hokejowe mistrzostwo Polski w kategorii młodzików. O medale walczy osiem ekip wyłonionych drogą eliminacji. W pierwszej fazie drużyny rywalizują w dwóch czterozespołowych grupach. W dzisiejszym, przedpołudniowym meczu Unia pokonała łączone siły MKS Cracovii i KTH KM Krynicy i zapewniła sobie awans do półfinału.

Rywalami młodych unitów w pierwszej fazie turnieju były toruńskie Sokoły, MOSM Tychy oraz łączone siły MKS Cracovii i KTH KM Krynicy. W drugiej grupie walczą zespoły Podhala Nowy Targ, Polonii Bytom, Naprzodu Janów i gdańskiego Stoczniowca. Faworytem wydają się być górale z Nowego Targu, ale oświęcimianie też celują bardzo wysoko.

W pierwszym spotkaniu młodzi unici pokonali tyszan 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). Gole dla oświęcimian w inauguracyjnym meczu strzelali Kusak i Wawrzyk. W końcówce kontaktowe trafienie zaliczył Pachut, ale na więcej biało-niebiescy już nie pozwolili. Kolejnym rywalem byli torunianie. Sokoły zwyciężyły 4:3, ale ta porażka nie miała większych konsekwencji.

Dziś (godz. 9) Unia w decydującym o awansie meczu walczyła z Cracovią/KTH Krynica. Biało-niebiescy pewnie wygrali 8:2 i zapewnili sobie miejsce w pierwszej "czwórce". Teraz przed nimi starcie półfinałowe. O finał powalczą z Podhalem Nowy Targ lub bytomską Polonią. Stawkę półfinalistów uzupełnia ekipa Sokołów Toruń. Czy biało-niebiescy wrócą do Oświęcimia z medalem? Przekonamy się 29 kwietnia. Wtedy rozegrane zostaną mecze o pierwsze i trzecie miejsce.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy