HOKEJ NA LODZIE. Młodzi unici poza finałowym podium

19 grudnia 2017 Autor: png
Żacy młodsi UKH Unii Oświęcim zajęli szóste miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Polski. Fot: nadesłane

Żacy młodsi UKH Unii Oświęcim zajęli szóste miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Polski. Fot: nadesłane

Warszawski "Torwar" gościł uczestników turnieju PGE w którym rywalizowali najmłodsi adepci hokeja na lodzie. W stolicy spotkało się osiem najlepszych zespołów w kraju, hokeistów z rocznika 2006 i młodszych. To nieoficjalne mistrzostwa Polski kategorii U-12.

Do rywalizacji w eliminacjach stanęło aż 21 drużyn z całej Polski. O awans do finałów walczono w Lublinie, Toruniu, Opolu i Oświęcimiu. Wyłoniono osiem najlepszych zespołów (JKH GKS Jastrzębie, Cracovia, Legia Warszawa, Stoczniowiec Gdańsk, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, MOSM Tychy, MKS Sokoły Toruń i UKH Unia Oświęcim).

Zwycięzcy eliminacji w każdym z czterech miast spotkali się w Warszawie w jednej grupie. Spośród finalistów oświęcimski zespół posiadał najmłodszy skład. Mimo ogromnej chęci walki i hokejowego charakteru nie mieli oni jeszcze szans na równą walkę z ekipami z Sanoka czy Tychów. Doświadczenie jakie zdobyli walcząc w eliminacjach i w finale z całą pewnością jednak zaowocuje i pozwoli w przyszłości na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników na ogólnopolskiej arenie.

Najlepszą drużyną okazali się hokeiści Niedźwiadków MOSiR Sanok. Sanoczanie triumfowali w całej imprezie z kompletem zwycięstw. W finałowym spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Wolanina pokonali JKH GKS Jastrzębie 5:2.

UKH Unia Oświęcim: Jan Kusak, Nataniel Bik, Kacper Rydzoń, Bartosz Ludwinek, Kamil Buczak, Filip Witek, Piotr Zabawski, Mateusz Olejnik, Mateusz Staniecko, Fabian Mrozik, Aleksander Wanat, Radosław Kot, Adrian Ziober, Przemysław Ćwiek, Aleksander Noworyta, Jakub Olejarz, Olivier Paul, Franciszek Kożuch, Kacper Mamoń-Bratek. Kierownik drużyny: Łukasz Ziober. Trener: Robert Piecha

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy