HOKEJ NA LODZIE. Młodzi unici zagrają na Stadionie Narodowym!

31 grudnia 2017 Autor: png
Najmłodsi adepci hokeja w Oświęcimiu w wielkim stylu awansowali do czwartej edycji finałów "Czerkawski Cup 2018". Fot. zbiory UKH Unii

Najmłodsi adepci hokeja w Oświęcimiu w wielkim stylu awansowali do czwartej edycji finałów "Czerkawski Cup 2018". Fot. zbiory UKH Unii

Za nami eliminacje do czwartej już edycji turnieju 10-latków i młodszych hokeistów "Czerkawski Cup 2018". O przepustkę do finałów walczono na lodowiskach w Gdańsku, Jastrzębiu-Zdroju i Dębicy. Finały zostaną rozegrane 5 marca 2018 roku na Stadionie Narodowym w stolicy. W gronie finalistów nie zabraknie oświęcimian.

Awans z turnieju w Gdańsku uzyskały ŁKH Łódź, KH Legia Warszawa i UKS Olivia 17 Gdańsk I. Do ogólnopolskich finałów z zawodów w Jastrzębiu awansowały MOSM Tychy, JKH GKS Jastrzębie oraz MUKS Orlik Opole. Z kolei w turnieju w Dębicy pierwsze miejsce zajęła UKH Unia Oświęcim. Biało-niebiescy wyprzedzili nowotarskie "Szarotki" i krakowskie "Pasy".

Unia w Dębicy nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie mecze. Na inaugurację oświęcimianie rozgromili KTH z Krynicy 16:0. W kolejnym pojedynku z drugim zespołem gospodarzy zaaplikowali rywalom aż 26 goli, nie tracąc żadnego! Na koniec fazy grupowej łatwo pokonali Cracovię Kraków 6:0.

W półfinałach UKH Unia ograła UKS Dębicę 6:0, a MMKS Podhale Nowy Targ pokonało Cracovię 7:3. W wielkim finale oświęcimianie okazali się lepsi od górali, zwyciężając 8:4. Do nadsolańskiego grodu pojechały też nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Rydzonia (UKH Unia), a królem strzelców turnieju w Dębicy został jego klubowy kolega - Radosław Kot. Najlepszym zawodnikiem zgodnie wybrano Filipa Hudziaka z Cracovii.

Kolejność turnieju w Dębicy: 1. UKH Unia Oświęcim (awans do finałów), 2. MMKS Podhale Nowy Targ (awans do finałów), 3. MKS Cracovia (awans do finałów), 4. UKH Dębica, 5. UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, 6. KTH KM Krynica, 7. UKH II Debica, 8. LHT Lublin.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy