HOKEJ NA LODZIE. Młodzicy Unii wicemistrzami Polski! Filip Płonka najlepszym bramkarzem

30 kwietnia 2018 Autor: png
Młodzicy UKH Unii sięgnęli po wicemistrzowski tytuł w mistrzostwach Polski rozgrywanych w Nowym Targu. Fot. zbiory UKH Unii

Młodzicy UKH Unii sięgnęli po wicemistrzowski tytuł w mistrzostwach Polski rozgrywanych w Nowym Targu. Fot. zbiory UKH Unii

W zakończonych w Nowym Targu hokejowych mistrzostwach Polski młodzików, po koronę i złoty medal sięgnęli zawodnicy "Szarotek". Tytuł wicemistrzów kraju przypadł oświęcimskiej Unii. Najlepszym bramkarzem turnieju zgodnie wybrano Filipa Płonkę z biało-niebieskiego zespołu.

O medale walczyło osiem ekip wyłonionych drogą eliminacji. W pierwszej fazie drużyny rywalizowały w dwóch czterozespołowych grupach. Oświęcimianie do półfinału awansowali z drugiego miejsca. Po zwycięstwie nad MOSM Tychy 2:1, ulegli 3:4 toruńskim Sokołom, a na zakończenie pierwszej części mistrzostw łatwo ograli łączone siły MKS Cracovii i KTH KM Krynicy 8:2.

Półfinałowym rywalem Unii była bytomska Polonia. Spotkanie miało niezwykle dramatyczny przebieg i miało mnóstwo zwrotów akcji. Ostatecznie nie przyniosło rozstrzygnięcia (3:3) i o wszystkim musiały decydować rzuty krane. Najazdy lepiej wykonywali unici i dzięki temu awansowali do wielkiego finału. Tam trafili na gospodarzy, którzy w drugim półfinale pokonali Sokoły z Torunia 9:3.

W finale Podhale było nie do zatrzymania. Po pierwszej tercji młodzi górale prowadzili z Unią 4:0, a w drugiej dorzucili kolejne cztery trafienia. Biało-niebieskim na pocieszenie pozostał honorowy gol w ostatniej odsłonie. Podhale pokonało Unię w finale 8:1 i zasłużenie zdobyło mistrzowski tytuł. Gratulacje należą się też unitom, którzy wracają do Oświęcimia ze srebrnymi medalami.

Po zakończeniu mistrzostw młodzików wybrano najlepszych zawodników turnieju. Miano najlepszego bramkarza przyznano Filipowi Płonce z UKH Unii Oświęcim. Wśród napastników wyróżniono Fabiana Kapicę (Podhale Nowy Targ), a królem strzelców został inny zawodnik nowotarżan - Jakub Michalski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Don, 02.05.2018 12:34
Gratulacje brawo chłopaki brawo trener ps.redaktorku a gdzie skład drużyny tak na od,-pi artykuły jeden grał trener kierownik resztsa?
KSU, 01.05.2018 09:33
Brawo Unia, brawo Filip