HOKEJ NA LODZIE. Młodzież z Jastrzębia wypunktowała Re-Plast Unię

24 stycznia 2021 Autor: png
Oświęcimianie przegrali wysoko w Jastrzębiu z liderem ekstraligi, a już w najbliższy wtorek czeka ich na wyjeździe mecz awansem z krakowskimi "Pasami". Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie przegrali wysoko w Jastrzębiu z liderem ekstraligi, a już w najbliższy wtorek czeka ich na wyjeździe mecz awansem z krakowskimi "Pasami". Fot. Szymon Chabior

Dzisiejsze starcie na "Jastorze" śmiało można określić jako klasyczną próbę sił przed wielkim finałem Pucharu Polski. Wszak już 5 lutego JKH GKS Jastrzębie zagra o to trofeum z Re-Plast Unią Oświęcim. Spotkanie na janowskim "Jantorze" rozpocznie się o godz. 20.15 i będzie transmitowane w TVP Sport.

Dziś w Jastrzębiu miejscowy JKH GKS grał z Re-Plast Unią o ligowe punkty. Zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już po 74 sekundach gry. Clarke Saunders poradził sobie wprawdzie z uderzeniem Marisa Jassa, ale był już bezradny wobec poprawiającego Kanadyjczyka - Zackarego Phillipsa.

Druga odsłona tego pojedynku należała do jastrzębian. Podopieczni Roberta Kalabera dwukrotnie "zapalili czerwone światło" nad bramką Re-Plast Unii. W obu przypadkach na listę strzelców wpisali się młodzi wychowankowie klubu z Jastrzębia. Na 2:0 podwyższył 21-letni Jan Sołtys, a trzeciego gola strzelił jego rówieśnik - Kamil Wałęga.

W ostatnich 20 minutach jastrzębianie dorzucili jeszcze jedno trafienie i ostatecznie bardzo pewnie zwyciężyli 4:0. Hokejowa karuzela pędzi w zawrotnym tempie. Już we wtorek drużynę Kevina Constantine czekają derby Małopolski pod Wawelem.

W pozostałych meczach XXXI kolejki PHL:
KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
GKS Katowice - GKS Tychy 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Tauron KH Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 6:1 (0:0, 2:0, 4:1)
Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 8:1 (5:1, 3:0, 0:0)

JKH GKS Jastrzębie - RE-PLAST UNIA Oświęcim 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Phillips (Jass, Kasperlik) 01.14, 2:0 Sołtys (Jass) 21.59, 3:0 Wałęga (Sołtys) 38.08, 4:0 Jass 42.43. Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Patryk Kasprzyk (jako główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi). Kary: 8 i 6. Mecz bez udziału publiczności.
RE-PLAST UNIA: Saunders - M. Noworyta, Luza, McKenzie, Kalan, Brule - Bartley, Pretnar, Sherbatov, Da Costa, Oriechin - Zatko, Bezuska, Garszyn, Trandin, Koblar - Kowalówka, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy