HOKEJ NA LODZIE. Mocne otwarcie kluczem do sukcesu

03 lutego 2019 Autor: png
Oświęcimska Unia jako ostatnia zameldowała się w ćwierćfinale play-off. Teraz biało-niebieskim przyjdzie walczyć z najlepszym po sezonie zasadniczym zespołem z Katowic.

Oświęcimska Unia jako ostatnia zameldowała się w ćwierćfinale play-off. Teraz biało-niebieskim przyjdzie walczyć z najlepszym po sezonie zasadniczym zespołem z Katowic.

Oświęcimska Unia zagra w ćwierćfinale play-off! W trzecim, decydującym o awansie meczu podopieczni Witolda Magiery pokonali sosnowieckie Zagłębie 5:2. Teraz rywalem biało-niebieskich będzie Tauron KH GKS Katowice. Otwarcie tej batalii 15 lutego w "Małym Spodku". Z kolei sosnowiczanie będą walczyli o utrzymanie w PHL.

Dzisiejszy mecz znakomicie ułożył się dla oświęcimian. Unia objęła prowadzenie już w 28 sekundzie! Z "niebieskiej" uderzył Jakub Saur i Rafał Radziszewski skapitulował po raz pierwszy. 116 sekund później było już 2:0, bo do siatki trafił Iiro Vehmanen. Przyjezdnych pogrążył Peter Tabacek, który w 5 minucie zadał kolejny cios. To był klasyczny nokaut.

Trener gości próbował ratować sytuację i poprosił o czas. W drugiej odsłonie Zagłębie "wróciło do meczu". Podczas gry w liczebnych przewagach najpierw Tomasz Kozłowski, a później David Turoń skorygowali wynik na 3:2 dla Unii. Wszystko rozpoczynało się zatem od początku.

W trzeciej partii długo było bardzo nerwowo. Zagłębie za wszelką cenę szukało wyrównania, a Unia chciała odskoczyć na bezpieczną odległość. Uczucie dużej ulgi towarzyszyło kibicom Unii za sprawą Patryka Malickiego, który idealnie wypalił w "okienko" przy krótkim słupku. Piąty gol padł w okresie, kiedy zespół z Sosnowca postawił wszystko na jedną kartę i trener wycofał bramkarza. Wówczas do siatki trafił Jan Danecek.

- To była prawdziwa próba charakteru drużyny. Cieszę się, że zdaliśmy ten egzamin i wyszliśmy obronną ręką z trudnej sytuacji - skwitował Witold Magiera, trener Unii Oświęcim.

UNIA Oświęcim - ZAGŁĘBIE Sosnowiec 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)
Bramki: 1:0 Saur (Themar, Vehmnen) 0.28, 2:0 Vehmnen (Kiiholma) 2.24, 3:0 Tabacek (Kiiholma, Przygodzki) 4.50, 3:1 T. Kozłowski (Podsiadło) 26.50, 3:2 Turoń (Kana, Stoklasa) 34.04, 4:2 Malicki (S. Kowalówka) 51.17, 5:2 Danecek (S. Kowalówka, Paszek) 57.39. Sędziowali: Przemysław Kępa, Tomasz Radzik (główni) i Paweł Kosidło, Wiktor Zień (liniowi). Kary: 10 i 6. Widzów: 1.800. Stan pre play-off: 2:1 dla Unii i awans do ćwierćfinału.
UNIA: Fikrt - Saur, Vehmanen, Themar, Kiiholma, Tabacek - Konig, Bezuska, Adamus, Trandin, Przygodzki - A. Kowalówka, Maciejewski, Danecek, S. Kowalówka, Piotrowicz oraz Malicki, Paszek. Trener: Witold Magiera.
ZAGŁĘBIE: Radziszewski - Pavuk, Turoń, Luka, Buczenko, Stoklasa - Podsiadło, Akimoto, Salamon, Słaboń, T. Kozłowski - Działo, Charousek, Bernacki, Rutkowski, Jaskólski - Gniewek, Horzelski, Kana, Sykora, Stojek. Trener: Marcin Kozłowski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy